Kultowa Mazda 626 trafiła na sprzedaż. Trzeba uważać na kartony

To bez wątpienia najbardziej kultowa Mazda 626 w Polsce. Ten egzemplarz na stałe zapisał się w historii "małego ekranu" za sprawą epizodycznej, ale jakże ważnej roli w serialu "M jak Miłość". Teraz może być Wasz.

Tą sceną żył cały kraj. Hanka Mostowiak zmarła po tragicznym wypadku, kiedy to na pustej drodze wjechała w stojące na poboczu puste kartony. Uderzenie było tak potężne, że uderzyła się głową w kierownicę, co doprowadziło do pęknięcia utajonego tętniaka, a tym samym do śmierci bohaterki serialu. A wszystko to w aucie, które teraz może być Wasze - to Mazda 626.

Przeżyjmy tę chwilę jeszcze raz - w końcu ta scena przeszła do historii polskiego małego ekranu.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najwspanialszą scenę kaskaderską w historii polskich serialów

Tak, dokładnie ten egzemplarz może być Wasz. Ma nawet te same tablice rejestracyjne

Auto pojawiło się na sprzedaż na portalu OLX. Wizualnie prezentuje się naprawdę dobrze jak na samochód, który ma 27 lat na karku. Tak kochani, rok 1996 nie był 15 lat temu (choć wszyscy chyba cały czas tak myślimy).

Przebieg to raptem 105 000 kilometrów, a pod maską pracuje popularna jednostka 1.8, generująca 105 KM. To był najpopularniejszy silnik w tym aucie, często wybierany przez klientów w Europie.

Kultowa Mazda 626 ponoć więcej stoi, niż jeździ. Od czasu do czasu właściciel ją odpala, aby silnik zachował dobrą kondycję. Blacharka także nie rozczarowuje - na zdjęciach wygląda zaskakująco dobrze.

Mazda 626 Hanka Mostowiak

Przy okazji pochylmy się nad stylistyką tego auta. Mazda 626 GE była naprawdę świetnie narysowana

Niezmiennie uważam, że był to naprawdę dobry okres dla Mazdy. Obok 626 mieliśmy przecież ciekawe wydania modelu 323, a ofertę zamykały piękne Xedosy 6 i 9, wraz z Mazdą 929. Ta ostatnia to prawdziwy rarytas i mocno zapomniany samochód, który po dziś dzień wygląda doskonale.

Wróćmy jednak do gwiazdorskiej 626. Możecie ją dorwać za...

... 16 000 złotych. Tyle przynajmniej oczekuje właściciel auta. Ciągłość dokumentacji i ubezpieczenia jest dużym plusem. Stan techniczny również nie rozczarowuje.

Dla fanów serialu i Hanki Mostowiak jest to więc prawdziwy rarytas, który idealnie zaprezentuje się na zlotach widzów "M jak Miłość". Jeśli zaś szukacie kolekcjonerskiej 626, to warto jednak rozejrzeć się za egzemplarzami z silnikiem 2.5 V6.

Ogłoszenie znajdziecie klikając TUTAJ. To co, kto skusi się na zakup tego egzemplarza?

Ogłoszenie: OLX. Zdjęcia wykorzystane na mocy prawa cytatu