Mazda Koeru Concept - poszerzanie oferty

Mazda idzie za ciosem i rozbudowuje swoją ofertę o kolejne modele. Nie chodzi jednak o sportowego roadstera czy Coupe. Prawdopodobnie byłoby to zbyt piękne... Celuje raczej w segment, który wciąż jest na topie - chodzi o SUV-a.

Mazda opublikowała teaser, który zapowiada pojawienie się w ofercie Mazdy kolejnego crossovera. Zadebiutuje już za miesiąc - na 66. salonie samochodowym we Frankfurcie.

Nadano mu japońskie imię "Koeru", które oznacza "przekroczyć" lub "wyjść poza" i koncepcja ta może służyć jako zapowiedź dla modelu produkcyjnego CX-4.

Na załączonym zdjęciu widzimy, że Koeru to najnowsza ewolucja języka Kodo. Wyróżnia się nisko poprowadzoną linią dachu, agresywnym przodem oraz typowymi dla modeli koncepcyjnych wielkimi kołami. Co jeszcze możemy dostrzec na szkicu? Krótki tylny zwis, tylny spojler zintegrowany z dachem oraz smukłe lusterka boczne.

Wydaje się, że Mazda pozazdrościła niemieckiej konkurencji takich modeli jak BMW X4 czy zapowiadanego Mercedesa GLC Coupe. Na więcej informacji musimy zaczekać jeszcze miesiąc - Mazda zapowiada konferencje prasową na 15 września. Oprócz Koeru, we Frankfurcie będzie można zobaczyć także nową MX-5 wraz z akcesoriami oraz kilka układów napędowych SKYACTIV.