McLaren MP4/4 z LEGO jest tym, czego na pewno potrzebujesz. Ewentualnie zostaje Mercedes W14

Niesamowity zwycięski McLaren MP4/4 z LEGO? To brzmi jak dobry plan na zimny wieczór, których w lutym raczej nie brakuje. A to nie jedyna nowość, gdyż fani F1 mogą też "złożyć sobie" Mercedesa W14 w dwóch wydaniach.

Każdy fan Formuły 1 zna historię tego bolidu. McLaren MP4/4 był potworem na torze. Przyniósł on tytuł mistrzowski Ayrtonowi Sennie, zdominował cały sezon w 1988 roku i przeszedł do historii jako najskuteczniejsza maszyna w F1. Dopiero Red Bull RB19 dorównał mu w statystykach. MP4/4 wygrał w 15 z 16 wyścigów i 25 razy dowiózł obydwu kierowców McLarena na podium (z Senną jeździł Prost).

Teraz możecie go postawić w swoim domu - oczywiście w nieco zmienionej formie. Do sprzedaży trafił zestaw LEGO 10330, który zawiera model tego bolidu, a także figurkę Ayrtona Senny.

McLaren MP4/4 z LEGO nie jest wielki, więc zmieści się na półce, lub na biurku

Do złożenia są tutaj 693 elementy, z których powstaje działający układ kierowniczy, a także regulowane tylne skrzydło. Zachowano też charakterystyczne czerwono-białe barwy, ale zniknęło z nich oznakowanie Marlboro. Można to wybaczyć.

Do tego cały zestaw ma własny "uchwyt" na bolid, dzięki czemu można go postawić w nieco bardziej efektowny sposób - tak, aby prezentował się w pełnej krasie.

McLaren MP4/4 LEGO 10330

Zestaw LEGO 10330 z McLarenem MP4/4 z serii ICONS kosztuje 379,99 zł.

A jeśli chcecie czegoś nowszego, to dostępny jest też Mercedes W14 z LEGO

Tutaj mówimy o przeciwieństwie McLarena. W14 podzielił los W13 i rozczarował swoimi możliwościami, trzymając się początkowo koncepcji "no sidepods sidepods". Teraz dostaniecie go w dwóch wersjach z LEGO.

Mercedes W14 LEGO

Pierwsza jest mała, tania i praktyczna. Zestaw 42165 ma 240 elementów, a jego ciekawym elementem jest napęd pull-back. Jeśli więc lubicie sobie "puszczać" samochody, albo chcecie zafundować zabawkę dzieciom, to będzie to dobry pomysł.

Dla osób z większymi wymaganiami jest zestaw LEGO 42171. Ten kosztuje już blisko 1000 złotych i jest wielkim modelem Mercedesa W14. Do złożenia mamy 1642 elementy, co czyni ten projekt dużo bardziej skomplikowanym. Fani "gwiazdy" będą jednak z pewnością zadowoleni - o ile nie zmieniają już swoich barw i nie wymieniają koszulek na czerwone. W końcu Lewis Hamilton zmienia garaż w 2025 roku, a wiele osób przeniesie swoje zainteresowanie na jego nowy zespół - Ferrari.