Ile kosztuje Mercedes-AMG GT 2024 w Polsce? Bez sześciu zer się nie uda

Mercedes-AMG GT 2024 trafił do polskiej oferty marki. Zobaczcie ile trzeba zapłacić za nowe wydanie sportowej gwiazdy z Affalterbach.

Mercedes-AMG GT 2024 mocno się zmienił, choć na pierwszy rzut oka tego nie zauważycie. Jest znacznie większy, ma inną architekturę napędu i stał się czteroosobowym coupe. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej konkurować z Porsche 911.

Czy to wystarczy? Zobaczymy - póki co możemy zadowolić się polskim cennikiem tego samochodu. Kwoty mogą tutaj robić wrażenie

Mercedes-AMG GT 2024 kosztuje wyjściowo 990 000 złotych

Lub 15 410 złotych brutto, jeśli popatrzycie na miesięczną ratę finansowania proponowanego przez Mercedesa. Nikt nie spodziewał się niskich kwot, ale tutaj od razu zaczynamy zabawę od niemal "sześciu zer".

Warto jednak zaznaczyć, że póki co na rynek wjeżdża mocniejsze wydanie tego auta. Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+ oferuje 585 KM i napęd na cztery koła. Sercem tego modelu jest 4-litrowe V8, nieco wzmocnione i dopasowane do nowych norm emisji spalin.

Kliknij tutaj, aby przeczytać o naszych wrażeniach z "pierwszego spotkania" z nowym Mercedesem-AMG GT

Osiągi nie rozczarowują. Setka pojawia się na zegarach w 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 km/h. Na deficyt emocji nikt raczej narzekać nie będzie.

Zagłębmy się więc w możliwości konfiguracji tego auta. Opcji jest tutaj bardzo dużo, a ich ceny wahają się od tych przystępnych, do kosmicznych. Do wyboru mamy między innymi dwa wydania stylizacji AMG Night, AMG Chrom i pakiet karbonowy za 24 753 złote.

W standardzie otrzymujemy pakiet wyposażenia Premium, który za 40 755 złotych podkręcimy do wydania Premium Plus. Z bonusów dostaniemy wówczas przeszklony dach, system MBUX z rozszerzoną rzeczywistością, zaawansowany wyświetlacz HUD i lepsze fotele wielokonturowe.

Poza tym możemy tutaj przebierać w lakierach i konfiguracjach kolorystyki wnętrza

Oczywiście nie wszystkie opcje znajdziemy w konfiguratorze, gdyż wiele odcieni jest w gamie Manufaktur. W standardowej ofercie są szarości, charakterystyczna żółć, czerwień (Manufaktur), oraz dwa lakiery Magno (matowe) i jeden solid (niemetaliczny). Do wyboru mamy także felgi w rozmiarze od 20 do 21 cali.

Mercedes-AMG GT 2024 cena polska

W kabinie możemy skusić się na różne rodzaje skóry i na cztery wersje paneli dekoracyjnych. Niestety, drewna nie uświadczycie (a pasowałoby tutaj) i nie pozbędziecie się elementów w kolorze piano black. Szkoda.

Moja "idealna" kompletacja kosztuje 1 122 627 złotych

A i tak nie dorzuciłem tutaj wszystkich opcji, takich jak np. ceramiczny układ hamulcowy. A Wasz GT ile by kosztował?