Mocniejszy, zelektryfikowany Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe nadjeżdża. Szacowana moc - ponad 800 KM

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe do tej pory dysponował topowym wariantem o mocy 639 KM. Teraz Niemcy zapowiadają hybrydę, która ma być najmocniejszy w gamie.

To w zasadzie było wiadome od początku. Plotki o tym, że Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe dostanie hybrydę były niemal pewnikiem. A także to, że nie będzie to wyłącznie "słabsza" odmiana, ale raczej, że podwójnie doładowane V8 zyska wsparcie silników elektrycznych.

Teraz Mercedes wrzucił teaser wersji, która może być właśnie wspomnianą, topową odmianą AMG GT 4-Door Coupe.

Tak naprawdę samochód pojawia się dopiero na koniec filmiku zamieszczonego przez Mercedesa i dziękującemu teamowi odpowiedzialnemu za markę Mercedes-AMG.

W ostatnim kadrze widziemy GT 4-Door Coupe z zamaskowanym tylnym zderzakiem i końcówkami wydechu identycznymi z tymi z wersji 63 S. Odjeżdża on z dźwiękiem silnika elektrycznego. W filmie pojawia się hasło "Together we define the future of performance" (Razem definiujemy przyszłość osiągów).

Nigdzie nie zostało powiedziane, że to jest samochód, który prawdopodobnie otrzyma oznaczenie GT 73. Ale ponieważ w 2020 roku ma zadebiutować hybryda plug-in w tym modelu, a wariant powyżej GT 63 S również jest potwierdzony, w zasadzie nie ma wątpliwości, że to pierwsze zdjęcia nowego AMG GT.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe 73 AMG, będzie miał czterolitrowe V8 z podwójnym doładowaniem i elektryczny silnik z tyłu. To pozwoli na osiągnięcie ponad 800 KM mocy (w prototypie było ich 816). 100 km/h powinien osiągać poniżej 3 sekund.