Mercedes-AMG GT3 - Geny poprzednika

Kilka dni temu poznaliśmy pierwsze zapowiedzi wyścigowego Mercedesa-AMG GT3, który zadebiutuje w przyszłym roku na torach. Dziś wiemy, że będzie napędzany 6,3-litrowym silnikiem pochodzącym z modelu SLS AMG GT3.

Mercedes-Benz opublikował kolejne zdjęcia nowej wyścigówki, która w 2016 roku stanie do rywalizacji w klasie GT3. Mocno poszerzone, przyssane do asfaltu nadwozie, nisko opadający przedni nos z karbonowym dyfuzorem oraz potężny spoiler wieńczący krótki, ale zadarty tył, tak charakterystyczny dla Mercedesa-AMG. Oto przepis na prawdziwy samochód wyścigowy - do tego aluminiowa konstrukcja i duże ilości włókna węglowego, z którego wykonano m.in. drzwi, maskę przednią i tylną pokrywę.

Co najważniejsze, oficjalnie potwierdzono, że pod maską znajdzie się 6,3-litrowy silnik V8. Początkowo sądziliśmy, że będzie to nowy, 4-litrowy silnik V8 z dwiema turbosprężarkami, ale jednak okazało się, że źródłem napędu będzie jednostka pochodząca wprost od poprzednika - wyczynowego SLS AMG GT3. Producent nie podaje jej mocy, ale można sądzić, że będzie to ok. 500 KM. Napęd na tylną oś będzie przenoszony za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni sekwencyjnej.

Przypomnijmy, że oficjalna premiera Mercedesa-AMG GT3 nastąpi na początku marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie.