Mercedes-AMG GT3 - Z ulicy na tor

Mercedes na pewno będzie miał duże stanowisko na nadchodzącym Salonie Samochodowym w Genewie - kolejną premierą okazuje się Mercedes-AMG GT3, wyczynowa odmiana modelu GT, która zadebiutuje w przyszłym roku na wyścigowych torach.

Mercedes-AMG GT3 to godny następca SLS AMG GT3, który od 2010 roku święci triumfy na torach całego świata. Niemcy jednak są bardzo skromni w dawkowaniu informacji o nowym modelu wyścigowym - podzielili się na razie tylko dwoma rysunkami oraz jedną wizją przedstawiającymi bolid. Mimo wszystko widać, że AMG GT3 otrzyma mocno poszerzone nadwozie, potężny spoiler z tyłu oraz charakterystyczną atrapę z pionowymi żebrami, która nawiązuje do modelu 300 SL Racing z lat 50-tych.

Pewne jest natomiast to, że po oficjalnej premierze w Genewie czeka go jeszcze szereg testów, które prawdopodobnie zakończą się dopiero pod koniec roku, więc Mercedes-AMG GT3 będzie w pełni gotowy na sezon 2016. Pod maską znajdzie się prawdopodobnie znany z seryjnej odmiany 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8, który na pewno zostanie poddany kuracji wzmacniającej.

Salon Samochodowy w Genewie już wkrótce (5-15 marca, poprzedzony dwoma dniami prasowymi), więc szczegółów dowiemy się już niedługo. Ciekawe, czy Mercedes zdecyduje się na przeniesienie wersji GT3 na ulicę - nie pogniewalibyśmy się, gdyby wyszła z tego jakaś limitowana edycja Black Series.