Mercedes-AMG S 63 E Performance 2023 wyceniona. Licytujemy od miliona

Kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, albo ponad milion złotych na dzień dobry. Mercedes-AMG S 63 E startuje od miliona złotych, ale to dopiero rozgrzewka.

Życie w luksusie tanie nie jest. A jeśli marzy Wam się limuzyna, która łączy cechy hybrydy plug-in i piekielnie szybkiego pożeracza autostrad, to wybór zaczyna ograniczać się do drogich propozycji. Mercedes-AMG S 63 E Performance 2023 został wyceniony w Polsce. Ile trzeba za niego zapłacić?

Mercedes-AMG S 63 E Performance 2023. Wyjściowo: 1 066 000 złotych

Tyle kosztuje przepustka do świata niezwykle szybkiego luksusu w niemieckim wydaniu. Do tego eleganckiego samochodu zaaplikowano 4-litrowe V8 po kuracji w Affalterbach. Silniki tam niezmiennie powstają wedle zasady "jeden człowiek, jeden silnik", o czym dyskretnie przypomina tabliczka na silniku.

To abstrakcyjnie mocne auto. Oferuje 802 KM i 1430 Nm momentu obrotowego, co czyni go bezkonkurencyjnym w swojej klasie. Setka pojawia się na zegarach w 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 290 km/h.

Takie auto wyjściowo kosztuje 1 066 000 złotych, ale jest to dopiero początek zabawy. Choć seryjne wyposażenie jest tutaj kompletne, to lista opcji kusi unikalnymi propozycjami. Do tego pozwala ona na indywidualizację wyglądu tego samochodu, co z pewnością doceni wielu klientów.

Mercedes-AMG S 63 E Performance cena polska

Początkowo dostępna będzie też wersja AMG Edition 1, wymagająca dopłaty w wysokości 143 910 złotych

Jak zwykle Niemcy witają swój nowy samochód limitowaną serią, która wyróżnia się wyglądem i wyposażeniem. Tym razem postawiono na szary lakier Alpine Grey Manufaktur, 21-calowe kute felgi i czarną skórę nappa z czerwonymi przeszyciami. Do tego każdy taki samochód dostanie unikalny pokrowiec.

A lista opcji kusi. Mercedes-AMG S 63 E Performance może być jeszcze droższy

Na przykład za 43 173 złote dostaniecie tutaj ceramiczny układ hamulcowy. Dorzućcie kolejną dychę, a limiter z 250 km/h przesunie się na 290 km/h. Lubicie włókno węglowe? Wtedy z pewnością docenicie pakiet AMG Carbon za 28 206 złotych.

Mercedes-AMG S 63 E Performance cena polska

Jeździcie często z tyłu i chcecie czuć się wyjątkowo? Bardzo proszę - 45 228 złotych sprawi, że usiądziecie na jednym z dwóch indywidualnych foteli w drugim rzędzie. Mają one szeroki zakres regulacji, tak więc drzemka niczym w biznesklasie też wchodzi w grę.

Dealerzy przyjmują już zamówienia na ten samochód. Produkcja Klasy S AMG, podobnie jak i innych wersji, odbywa się w "fabryce 56" w Sindelfingen.