Mercedes-AMG z rekordem w Polsce

Miniony rok 2014 można oceniać na wiele sposobów. Jedni będą zadowoleni, inni nieco mniej. Do pierwszej grupy niewątpliwie zaliczać się będzie Mercedes, którego sportowe modele cieszyły się w tym czasie niemałą popularnością.

Mercedes-AMG w roku 2014 pobił własny rekord sprzedaży na świecie, rozprowadzając po całym globie ponad 40 tysięcy egzemplarzy swoich sportowych modeli. Na Polskę przypada niewielki udział w tej liczbie, bo tylko 408 sztuk. Nie oznacza to jednak, iż jest to zły wynik, gdyż rok wcześniej (2013) sprzedano w naszym kraju prawie trzy razy mniej aut tej marki, bo 140 egzemplarzy.

Największym hitem sprzedażowym wśród naszych rodaków okazał się być model CLA 45 AMG (98 aut), a zaraz za nim uplasował się A 45 AMG (93 auta). Dobrze sprzedawały się też droższe modele, w tym sportowe wydania Klasy S oraz Klasy G (po 57 aut). Ciekawostką może okazać się również fakt, że w ubiegłym roku w Polsce sprzedanych zostało także 9 sztuk modelu SLS AMG.

Zgodnie z zapowiedziami Mercedesa marka będzie kontynuować swoją ofensywę, zarówno poprzez wprowadzanie nowych modeli w gamie "zwykłych" Mercedesów, jak i poprzez rozszerzenie oferty AMG o linię "AMG Sport".