Tak bardzo Rosja: Mercedes CL i BMW przebudowane na Wołgę i Gaza

Miłość do dawnych czasów w Rosji nie zagasła. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że tam i na Ukrainie są firmy, dla których Mercedes to idealna baza do zbudowania... Wołgi lub Gaza.

Tak zwany coachbuilding w Europie Zachodniej oznacza zwykle luksusowe projekty na bazie Ferrari, Lamborghini czy innych drogich aut. Kiedy jednak udamy się na wschód zobaczymy zgoła inny obrazek. Mercedes przebudowany na Gaza z wielką czerwoną gwiazdą pod maską? Bardzo proszę, są na to chętni!

Takie auta powstają na Ukrainie i w Rosji

Zapewne kojarzycie BMW 850i, które przebudowano wiele lat temu na stylowe coupe wyglądające jak Wołga. Projekt ten zrobił ogromne wrażenie na wielu osobach, a jego zdjęcia wielokrotnie publikowano w wielu gazetach i na portalach internetowych. Spore zainteresowanie ze strony klienteli w Rosji i na Ukrainie zachęciło inne firmy do podobnych działań.

Nie ma co ukrywać - ten projekt wygląda świetnie!

Ich dzieła nie są jednak tak wysublimowane jak Wołga z V12 pod maską. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że trącają uroczym kiczem - aczkolwiek jest w tym pewien urok.

Wystarczy spojrzeć na BMW 645i, które stało się Wołgą/Gazem Cabrio. Jeszcze lepszy jest Mercedes CL W215, który został przebudowany na wielkie coupe, nieco imitujące amerykańskie hot-rody. Dorzucono nawet otwierane pod wiatr drzwi, które ułatwiają zajęcie miejsca z tyłu.

A wnętrze? Cóż, tutaj jak zwykle jest pełen festyn, czyli najróżniejsze kolory i dziwne elementy ozdobne. Gwiazda na kierownicy to prawdziwy smaczek - nic tylko aby przy wysadzeniu poduszki odcisnęła się na czole kierowcy na dobre.

Ach, jeszcze jedno - ten biały "niegdyś Mercedes" trafił na sprzedaż

I nie jest tani - kosztuje 36 000 euro. Na zachodzie nikt by tyle nie zapłacił za taki projekt, ale w Rosji lub na Ukrainie chętnych zapewne nie brakowało.