Bez dachu jeździ się przyjemniej. Mercedes CLE Cabriolet wjeżdża oficjalnie na rynek

Jazda pod gołym niebem na szczęście wciąż jest możliwa. Garstka producentów wciąż zachowuje takie samochody w ofercie, a Mercedes CLE Cabriolet jest jedną z ciekawszych nowości. Zobaczcie co oferuje ten model.

Co jak co, ale marka ze Stuttgartu cały czas skacze po swoich pomysłach. Przez lata samochód, który wizualnie nawiązywał do Klasy E, był w praktyce coupe zbudowanym na bazie Klasy C. Zmieniło się to dopiero przy schodzącej z rynku generacji, która finalnie stała się pełnoprawnym wydaniem Klasy E. Taki stan rzeczy nie trwał jednak zbyt długo. Niemcy wracają do pierwotnej koncepcji, łącząc w jednym aucie Klasę C Coupe/Cabrio i Klasę E Coupe/Cabrio, a Mercedes CLE Cabriolet jest drugim wariantem nowego modelu.

Obok eleganckiego coupe debiutuje efektowny kabriolet, który zachowuje najlepsze cechy poprzednika - i nie rozczarowuje wyposażeniem oraz silnikami.

Mercedes CLE Cabriolet 2024. Pod maską znajdziemy od 4 do 6 cylindrów!

Zacznijmy jednak od wyglądu tych samochodów. CLE w wersji Cabriolet wizualnie w zasadzie nie różni się od swojego brata w wersji coupe. Przebudowano tutaj jedynie tył, aby wkomponować otwieraną pokrywę, pod którą chowa się dach.

Ten na szczęście jest miękki, co daje lepsze proporcje temu modelowi. Do tego będzie oferowany w kilku ciekawych kolorach. Tym samym stworzenie idealnej konfiguracji będzie dużo prostsze.

Mercedes CLE Cabriolet 2024

Wnętrze przeniesiono tutaj wprost z Klasy C, co dla wielu osób będzie plusem. Mamy wiec jeden duży ekran w orientacji wertykalnej, lekko przechylony w stronę kierowcy. Nie ma też dodatkowego ekranu po stronie pasażera, niczym w nowej Klasie E.

Pod maską nowego Mercedesa CLE Cabriolet znajdziemy silniki generujące od 197 do 381 KM. Już bazowa wersja zapewni akceptowalne osiągi - i paradoksalnie jest dieslem. Najsłabsza benzyna oferuje 204 KM, zaś topowa ma sześć cylindrów i blisko 400 KM. W drodze jest też wariant CLE 53 AMG, który odda w ręce kierowcy ponad 440 KM i napęd 4MATIC+.

Wyróżnikami Mercedesa CLE Cabriolet jest funkcja Aircap i Airscarf

Ta pierwsza oznacza specjalną owiewkę, która wysuwa się z ramy przedniej szyby. Zmienia ona sposób, w jaki powietrze opływa kabinę i zwiększa komfort akustyczny podczas podróżowania bez dachu nad głową. Z kolei Airscarf to sprawdzone nawiewy ciepłego powietrza na kark, zamontowane w fotelu kierowcy i pasażera.

Mercedes CLE Cabriolet Aircap

Mercedes CLE Cabriolet nie będzie miał wielu konkurentów. Na dobrą chwilę teraz jest to tylko BMW Serii 4 Cabriolet i Ford Mustang Cabrio. Audi A5 Cabriolet zniknęło już z oferty, a o następcy nie ma na tę chwilę mowy.