Mercedes EQA kosztuje 199 900 zł. Dopłaty tutaj nie dostaniecie

200 000 zł bez "stówki" - tyle kosztuje w Polsce nowy Mercedes EQA. Co oferuje ten kompaktowy samochód elektryczny ze Stuttgartu?

Mercedes musi nabrać rozpędu w segmencie aut elektrycznych. Model EQC niebawem dostanie znacznie bardziej dopracowanego następcę, a EQV to jednak niszowy produkt. Tym samym Mercedes EQA będzie najważniejszym graczem dla marki z gwiazdą. Niemcy pochwalili się ceną tego auta w Polsce. Nie jest ona niska, ale teoretycznie dostajemy tutaj kawał solidnego elektryka.

Mercedes EQA 250 - co oferuje ten model?

Jednostka elektryczna generuje tutaj solidne 190 KM. Zapewnia to sprint do setki w 8,9 sekundy i prędkość maksymalna na poziomie 160 km/h. Rakietą ten samochód więc nie jest, ale dla wielu osób jego możliwości będą wystarczające. Według normy WLTP zasięg wynosi tutaj 426 kilometrów, a energia gromadzona jest w baterii o pojemności 66,5 kWh.

W standardowym wyposażeniu znajdziemy 18-calowe alufelgi, tapicerkę łączącą ekoskórę i tkaninę (ARTICO), system MBUX, statyczne światła LED oraz asystenta pasa ruchu. Jest też kamera cofania, nastrojowe oświetlenie LED oraz dodatkowa pompa ciepła.

Mercedes EQA

Taki Mercedes EQA 250 kosztuje wyjściowo 199 900 zł - ale to dopiero rozgrzewka

Lista opcji oraz pakietów jest bardzo długa, tak więc cenę można ekspresowo podnieść nawet o kilkadziesiąt procent. Na przykład mamy pakiet Edition 1 za blisko 37 000 zł, który wyróżnia unikalna kolorystyka (z różowym złotem), 20-calowe felgi i specjalna tapicerka we wnętrzu.

To "różowe złoto" dostaniemy też w wersji Electric Art, która podkreśla "wykwintny" charakter tego modelu. Pakiet Advantage poprawia z kolei standardowe wyposażenie. Dzięki niemu dostaniemy tutaj dwa wyświetlacze o przekątnej 10,25 cala we wnętrzu (standardowo są mniejsze z wielkimi ramkami) oraz kilka innych dodatków.

Mercedes EQA 250 to dopiero rozgrzewka

W drodze jest wariant z oznaczeniem 300, który oferować będzie 272 KM i napęd na cztery koła. Poza tym Niemcy planują też model, który zapewni ponad 500 kilometrów zasięgu.

Mercedes EQA

Obowiązkowo trzeba dodać, że EQA oferowane jest z rocznym pakietem Mercedes me Charge w cenie. Dzięki temu zyskuje się dostęp do 175 000 ładowarek w Europie. W ramach Mercedes me Charge dostępne jest też "zielone ładowanie", czyli potwierdzenie, że prąd pochodzi z odnawialnych źródeł energii.