Mercedes EQV wchodzi do sprzedaży w Polsce

Mercedes EQV dostał polską specyfikację oraz cennik. Elektryczny van dostępny będzie tylko z długim rozstawem osi. Cena? Ponad 300 tys. złotych brutto.

Klienci, którzy chcą mieć elektrycznego vana, mogą już zgłaszać się do dealerów - czeka na nich Mercedes EQV 300 Avantgarde, w wersji standardowej lub z wydłużonym rozstawem osi (3200 lub 3430 mm). Cennik rozpoczyna kwota 333 480 zł brutto.

Mercedes EQV wyposażony jest w silnik elektryczny przy przedniej osi, dysponujący 204 KM i 362 Nm. Zasila go bateria o pojemności użytkowej 90 kWh, co powinno przełożyć się na 418 kilometrów zasięgu. Spodziewamy się, że raczej w mieście, niż na trasie.

Mercedes EQV

EQV posiada pokładową ładowarkę o mocy 11kW, która pozwala na ładowanie w domu, lub wallboxem z publicznej stacji ładowania. Minimalnie może to zająć około 10 godzin. Mercedesa wyposażono jednak w złącze CCS i możliwość szybkiego ładowania z mocą do 110 kW.

EQV można, podobnie jak standardową klasę V, dość dowolnie konfigurować, jeśli chodzi o przestrzeń pasażerską. Mimo dużych akumulatorów, może występować zarówno jako siedmio-, jak i ośmiomiejscowy van. Przy tym zachowuje bagażnik na poziomie 1030 litrów pojemności i może ciągnąć przyczepę o masie 3500 kg.

W cenie podstawowej, właściciel EQV otrzymuje pakiet serwisowy na 4 lata, gwarancję akumulatora na 8 lat (lub 160 000 km) oraz trzyletnią subskrypcję systemu nawigacyjnego. Dodatkowo włączona jest funkcja Mercedes me Charge, która daje dostęp do sieci ładowania Ionity w Europie. Abonament jest na rok.