Mercedes Klasy C All Terrain? Tak, debiut już lada chwila

Nie chcesz SUV-a, a standardowe kombi ma zbyt mały prześwit? Mercedes Klasy C All Terrain może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Uterenowiony wariant niebawem dołączy do oferty modelu W206.

Audi A4 Allroad wreszcie zyska mocnego konkurenta. Na podwórko auta z Ingolstadt wprasza się Mercedes. Klasa C W206 zyska wariant All Terrain, który nawiązywać będzie do większej Klasy E. Co będzie oferować ten nowy wariant popularnego kombi z klasy średniej?

Po pierwsze: Mercedes Klasy C W206 All Terrain będzie lepszy poza asfaltem

Zdjęcia szpiegowskie, które publikujemy dzięki uprzejmości naszych kolegów z Motor.es, wyraźnie pokazują zwiększony prześwit w tym samochodzie. Kilka dodatkowych milimetrów ułatwi pokonywanie większych nierówności, uskoków czy też... krawężników. Do tego dostaniemy tutaj nieco zmodyfikowany wygląd nadwozia.

Mercedes W206 All Terrain

Maskowanie skrywa pod sobą czarne panele, które osłaniać będą dolne części zderzaków i drzwi. Do tego bazowe warianty tego samochodu zyskają mniejsze koła z oponami o wyższym profilu. To akurat dobra zmiana do takiego auta - wszak jeżdżąc po żwirze czy szutrach nie potrzebujemy "naleśników" naciągniętych na wielkie koła. Takie jednak też znajdą się w ofercie tego auta.

Po drugie: wersja All Terrain oferowana będzie z napędem na cztery koła

To akurat oczywista rzecz. Napęd na cztery koła ułatwi poruszanie się po gorszych nawierzchniach i poprawi trakcję na śniegu, piachu lub na mokrym asfalcie. Pod maską znajdziemy najprawdopodobniej głównie mocniejsze jednostki napędowe. Warto dodać, że wszystkie będą łączone z układem miękkiej hybrydy. Nowy system zintegrowany ze skrzynią biegów pozwoli na wyraźne obniżenie zużycia paliwa w warunkach miejskich i przy tak zwanym żeglowaniu.

Mercedes W206 All Terrain

Po trzecie: Mercedes nie będzie zwlekać z premierą modelu All Terrain

Choć nie jest to kluczowe auto, to jednak zgrabnie uzupełni gamę i stanie się ciekawym łącznikiem pomiędzy zwykłą Klasą C kombi, a nadchodzącym nowym Mercedesem GLC. Bez wątpienia wiele osób chętniej wybierze kombi, które zapewnia większy prześwit i ma jednocześnie lepszą aerodynamikę niż klasyczny SUV.

Do tego atutem może być cena, która powinna plasować ten samochód dokładnie pomiędzy wspomnianymi autami. Premiera nowej Klasy C All Terrain powinna mieć miejsce na początku przyszłego roku. Sprzedaż ruszy zapewne zaledwie w kilka chwil po światowym debiucie.