Mercedes klasy C Coupé - mniejszy elegant

Wszystko idzie zgodnie z planem - po kilku zapowiedziach Mercedes oficjalnie pokazał na zdjęciach nową wersję nadwoziową swojej klasy C. Najbardziej dynamiczna odmiana auta, wariant Coupé, na rynek trafi w grudniu.

Zaskoczeń nie ma, nowy model wygląda niemal zupełnie tak jak spekulowaliśmy, ale mimo to sylwetka C-klasy Coupé robi niemałe wrażenie. Smukłe nadwozie prezentuje się doskonale, jak gdyby od początku klasa C miała być autem dwudrzwiowym. Tak jak się spodziewano, w dużej mierze z wyglądu mamy do czynienia z miniaturą S-klasy Coupé, choć w całokształcie mniejszy model prezentuje się naprawdę zgrabnie. Z tyłu na inspiracje rodem od większego brata wskazują szerokie lampy, a zderzak otrzymał dodatkowe otwory i rzucający się w oczy dyfuzor. Na oficjalne przedstawienie wersji C63 AMG w tym nadwoziu będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać (konkretnie do 19 sierpnia), ale już teraz możemy powiedzieć, że auto będzie prezentować się bardzo rasowo.

Mercedes-Benz C-Klasse Coupé C 250 d 4MATIC, hyacinthrot, Leder Porzellan/schwarz  Mercedes-Benz C-Class Coupé C 250 d 4MATIC, hyacinth red, leather porcellain/black

Technicznie wersja coupé nie powinna się istotnie różnić od innych C-klas. Auto z dwudrzwiowym nadwoziem otrzyma nieco bardziej usportowione zawieszenie, przez co samochód będzie stał o 15 mm niżej nad ziemią, a w opcji pojawi się także Airmatic. Póki co Mercedes mówi o czterech benzynowych jednostkach napędowych odpowiadających znanym nam już wersjom C180, C200, C250 i C300, choć docelowo możemy spodziewać się wprowadzenia wszystkich silników z dotychczasowej gamy klasy C. Podobnie jak w pozostałych modelach także i tu wewnątrz znajdziemy mnóstwo gadżetów i opcji wyposażenia - w standardzie ma się znaleźć panoramiczny szyberdach, reflektory LED i bezkluczykowy dostęp, a także systemy bezpieczeństwa takie jak asystent hamowania, aktywny tempomat, asystent parkowania czy 360-stopniowa kamera.

Więcej dokładnych specyfikacji otrzymamy zapewne za miesiąc na targach we Frankfurcie, gdzie nowa C-klasa Coupe zadebiutuje na żywo.

 

https://www.youtube.com/watch?v=d7D-L-v8X0E