Ten Mercedes Klasy G wygląda jak wielki but Nike Air Max. Stworzył go Virgil Abloh

Wbrew pozorom ten Mercedes Klasy G wyjechał z tajnych garaży tej firmy w Stuttgarcie. Stworzył go Virgil Abloh we współpracy z Gordenem Wagenerem.

Jak to jest "jeździć butem"? Albo inaczej, jak to jest "jeździć wyścigowym butem"? Cóż, ten Mercedes Klasy G nie każdemu przypadnie do gustu. To kontrowersyjny projekt Virgila Abloha, szefa męskiej linii Louis Vuitton i jego własnej firmy Off White. Abloh uznawany jest za jednego z najważniejszych projektantów ostatnich lat. Teraz, po raz pierwszy, pokazał swoje umiejętności w "projektowaniu" samochodów.

Wyścigowy Mercedes Klasy G to dzieło stworzone przy współpracy z Gordenem Wagenerem

Wagener jest szefem stylistów w Mercedesie. To właśnie on po przejęciu sterów nadał ton nowym modelom marki i stworzył wizerunek gwiazdy, który przyciągnął młodych klientów.

Projekt stworzony z Ablohem jest bardzo kontrowersyjny. Wyścigowy wygląd miesza się tutaj z nieco abstrakcyjną kreacją w bieli, przypominającą auto wykute z kamienia. Niektóre elementy dodatkowo "starto" papierem ściernym, aby auto sprawiało wrażenie nieco zmęczonego życiem.

W środku znajdziemy proste wskaźniki, wyścigową kierownicę i dwa kubełkowe fotele. Nie zabrakło też kontrastującej klatki bezpieczeństwa w niebieskim odcieniu.

I po co to wszystko?

Odpowiedź jest prosta - dla sztuki. Mercedes postanowił pokazać coś zupełnie innego, a wciągnięcie w projekt Abloha było strzałem w dziesiątkę. Marka planuje sprzedać jeden model na aukcji charytatywnej. Potencjalni kupcy muszą jednak dokładnie przeczytać opis sprzedawanego przedmiotu, bowiem oferowane tam będzie auto w skali 1:3. Aukcję poprowadzi dom RM Sotheby's.