Mercedes-Maybach 6 Convertible na pierwszym zwiastunie

Jeśli podobał Wam się zeszłoroczny eksponat wystawiony przez Mercedesa na Konkursie Elegancji w Pebble Beach, to w tym roku także nie będziecie zawiedzeni. Niemcy powoli odsłaniają Vision 6 Convertible.

"Sześć metrów luksusu" - tak zatytułowaliśmy newsa poświęconego Mercedesowi-Maybachowi 6 Vision Concept. Szóstka nie bez powodu znalazła miejsce w jego nazwie. Teraz dołączy do niej także człon "Convertible", a to oznacza nic innego, jak sześć metrów nieskrępowanego dachem luksusu. Chyba, że materiałowym, ale tego dowiemy się w odpowiednim czasie.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=P4aLSANKnew[/embedyt]

Mercedes właśnie wypuścił do sieci krótki klip, na którym widać pierwsze fragmenty auta koncepcyjnego. W przeciwieństwie do zeszłorocznej piękności, Mercedes-Maybach 6 Convertible jest pokryty ciemnym, połyskującym lakierem w granatowym odcieniu. Zwiastun zdradza za to, że nie ulegnie zmianie imponująca długość maski przyćmiewająca chyba nawet Jaguara E-Type. Cóż, szóstka w nazwie zobowiązuje! Także niewiarygodnie luksusowy kokpit trafi do kabrioletu w tej samej formie, czyli można spodziewać się designerskiej kierownicy i "płynnego minimalizmu", które charakteryzowały auto koncepcyjne Vision 6. Smukłe fotele łączą się ze sobą, łagodnie przechodząc w tunel środkowy.

Zapowiedź Mercedesa-Maybacha 6 Convertible

Pierwszy teaser nie zdradza więcej szczegółów, ale pod dystyngowaną karoserią najprawdopodobniej skrywa się ten sam układ napędowy, co w monumentalnym coupe. To oznacza, że olbrzymi kabriolet wprawiają w ruch aż cztery silniki elektryczne współpracujące z akumulatorami o pojemności 80 kWh. Taki zestaw daje całkowitą moc oscylującą wokół 760 KM! Tak potężne parametry pozwalają nawet 6-metrowemu potworowi na osiągnięcie 100 km/h w zaledwie 4 sekundy.

Jeśli zainteresowały Was pierwsze informacje o Mercedesie-Maybachu 6 Convertible, to bądźcie czujni, bo tegoroczna edycja Konkursu Elegancji w Pebble Beach rusza już 17 sierpnia. Wtedy też poznamy w pełnej krasie mercedesowską otwartą perłę.