Różowe złoto, wełna moherowa i len. Mercedes-Maybach S680 Haute Voiture nie udaje skromnego

Splendor wylewa się z tego samochodu, a luksusowe wykończenie wnętrza przypomina, że standardowy Mercedes-Maybach to jedynie rozgrzewka. Wersja Haute Voiture pokazuje kunszt niemieckiej marki.

Niemcy nie chcą rywalizować z Rolls-Roycem, ale nie rezygnują z naprawdę unikalnych wersji swojego flagowca. Mercedes-Maybach zyskał unikalną serię Haute Voiture, która ze standardową wersją ma niewiele wspólnego. Ten samochód to przykład nowoczesnego splendoru i elegancji w wydaniu dalekim od skromnego i nie rzucającego się w oczy.

Mercedes-Maybach w wydaniu Haute Voiture ma na siebie zwracać uwagę

Mercedes połączył tutaj najlepsze wydanie swojej flagowej limuzyny, z wykończeniem rodem z najlepszych pokazów mody. Przede wszystkim nadwozie sprawia, że o anonimowości można zapomnieć.

Wykończono je lakierem Dark Nautical Blue (w górnej części) i Rose Gold (w dolnej), a całość łączy elegancki "coachline". Pozostawiono też charakterystyczne felgi typu monoblock, aczkolwiek te pomalowano pod kolor dachu, co tworzy dość ekstrawagancki wizualnie zestaw.

Mercedes-Maybach Haute Voiture

Prawdziwy festiwal fascynujących rzeczy dzieje się jednak dopiero po otwarciu drzwi. Zobaczycie tutaj zestaw materiałów i dekorów, którego w Mercedesie do tej pory nie było. Unikalne artystyczne wykończenie wielu elementów rzuca się w oczy, a wełna moherowa i len pokrywają miejsca, z którymi mamy stały kontakt.

Poza tym na pokładzie niezmiennie jest lodówka oraz zestaw kieliszków. Te oczywiście mają tutaj kolor różowego złota - w sam raz, aby świętować sukcesy podczas służbowej podróży z partnerem biznesowym.

Mercedes-Maybach Haute Voiture nie będzie bardzo rzadkim widokiem

Niemcy planują produkcję 150 takich samochodów. Każdy z nich ma ręcznie wykańczane poszczególne elementy, a w bagażniku znajdzie się zestaw toreb dopasowanych do wyglądu samochodu. Pod Hotelem de Paris w Monako nie można pokazać się z byle jaką walizką.

Mercedes-Maybach Haute Voiture

Na wyposażeniu tego samochodu jest też specjalny pokrowiec, który osłoni go przed oczami spotterów. Oczywiście wszyscy będą wiedzieli "z czym się to je", gdyż nawet ten element przypomina o unikalności serii Haute Voiture.

Auto oficjalnie pokazano w maju tego roku, choć był to zamknięty event dla wybranej grupy klientów i influencerów. Dopiero teraz ten nietypowy projekt został oficjalnie ogłoszony. Być może zainteresowanie tym autem nie jest takie, na jakie liczyła marka.