Mercedes Vito popularniejszy od... londyńskich taksówek

Informacja ta nie byłaby dziwna, gdyby nie fakt, że do takiej sytuacji doszło w samym Londynie. Mercedes sprzedał tam ostatnio więcej taksówek od The London Taxi Company.

To, że Londyn czarnymi taksówkami stoi, wiedzą wszyscy. Ale kto mógłby przypuszczać, że większość z nich pochodzi spod znaku srebrzystej gwiazdy? Czy charakterystyczne black cabs mogą zostać wyparte przez produkt pochodzenia niemieckiego? Na razie auta wyprodukowane przez The London Taxi Company wciąż dominują na ulicach stolicy Wielkiej Brytanii, ale opublikowane ostatnio wyniki sprzedaży taksówek w Londynie rysują nieco inny scenariusz.

Mercedes Vito London Taxi

Raport, o którym mowa, został przygotowany przez urząd transportu w Londynie (Transport for London). Wynika z niego jasno, że w okresie sprzedażowym styczeń-sierpień 2017 to Mercedes Vito był najchętniej wybieranym autem przez taksówkarzy. Przewaga nad najpopularniejszym dotychczas TX4 wynosi aż 90 egzemplarzy (489 sztuk vs 399 sztuk). W efekcie daje to Mercedesowi 55,1-procentowy udział w rynku.

Mercedes Vito London Taxi

"Wiemy, że zarówno taksówkarzom, jak i ich klientom Vito Taxi zapewnia najbardziej komfortową i ekonomiczną podróż" - zapewnia Steve Bridge, dyrektor zarządzający Mercedes Vans UK. "Wyniki w 2017 roku mówią same za siebie - wyprzedzamy konkurencję" - dodaje.

W rzeczywistości tak dobre wyniki sprzedaży Mercedesa Vito Taxi w Londynie mogą być efektem nierównej walki pomiędzy nowoczesnym niemieckim produktem, a przestarzałymi taksówkami pochodzącymi od londyńskiego przedsiębiorstwa. W drodze na rynek jest już jednak hybrydowa piąta generacja "czarnej taryfy" opracowana przez London Taxi Company dzięki wsparciu finansowemu chińskiego właściciela, czyli grupy holdingowej Geely. Po jej premierze Mercedes może stracić brytyjskie berło.