Wtem! MG ZS wskoczyło na pierwsze miejsce w sprzedaży w grudniu. Gdzie? Otóż w Hiszpanii

Dość niespodziewanie MG ZS wskoczyło na pierwsze miejsce w klasyfikacji sprzedaży w Hiszpanii. Póki co mowa tylko o jednym miesiącu (grudniu), ale może to być zwiastun ciekawej zmiany na rynku.

W Polsce MG ZS to nowość, ale budząca duże zainteresowanie. Wiem, że w salonach tej marki pojawia się zaskakująco dużo osób, które chcą poznać z bliska produkty tej marki. Cytując klasyczne powiedzenie: cena czyni cuda. W przypadku najtańszych modeli mówimy o dużej różnicy względem konkurentów, a wyposażenie i silniki nie rozczarowują.

Podobny tok myslenia ewidentnie przyświecał Hiszpanom. W grudniu to właśnie MG ZS pojawiło się na szczycie w klasyfikacji sprzedaży w tym kraju. Chiński crossover przebił dotychczasowych liderów - Renault Clio, Dacię Sandero i Hyundaia Tucsona. Czy to zwiastun podobnej rewolucji w Polsce?

Nie sądzę. MG ZS może zanotować dobre wyniki, ale tak szybko nie wskoczy na szczyt

Jesteśmy dość specyficznym rynkiem, gdzie uznaniem cieszą się najbardziej sprawdzeni producenci. Do tego osoby, które nie mają pieniędzy na nowe wymarzone auto, wybierają coś używanego w swoim budżecie. I choć ZS zapewne znalazło by się w widełkach wielu osób, to przegra z pewnością z importowanymi hitami, takimi jak chociażby Audi A4.

MG ZS 2024

We Włoszech MG wskoczyło do dziesiątki najpopularniejszych firm w zaledwie rok, ale tam wspomniany import samochodów zza granicy jest znikomy. Z kolei w Polsce osoby, które decydują się na nowe auto, idą w kierunku sprawdzonych i znanych sobie firm.

Nie oznacza to, że MG nie znajdzie swojej niszy. Nawet wiem gdzie jej szukać

Myślę, że tutaj możemy patrzeć na klientów Dacii, którzy dostają teraz coraz więcej alternatyw. W końcu obok MG mamy też BAIC-a. Obstawiam jednak, że to ta pierwsza marka wzbudzi początkowo znacznie większe zainteresowanie. W Polsce stoją za nią duże grupy dealerskie, co budzi zaufanie. Do tego szybko przygotowano sieć sprzedaży i serwisów, co też jest dużym plusem.

Ten rok może więc przynieść wiele ciekawych zwrotów akcji. Najbliższe miesiące zapowiadają się intrygująco - zwłaszcza w obliczu kolejnych marek, które planują debiut na polskim rynku. Mowa tu jednak głównie o producentach samochodów elektrycznych.

Źródło: AME