Miękkie hybrydy w dieslu i nowy silnik w BMW serii 3

BMW "elektryfikuje" swoją gamę samochodów oraz wprowadza nowy silnik do serii 3. Teraz będzie m. in. można zamówić 318i, a 320d będzie "miękką hybrydą".

Nowe "elektryczne" odmiany staną się standardowym wyposażeniem modelu 320d (zarówno z tylnym napędem, jak i xDrive), a także w X3 i X4 w odmianach xDrive20d. Do tej pory nowy silnik z "miękką hybrydą" BMW zastosowało w serii 5.

nowy silnik BMW

Układ to oczywiście instalacja 48V z silnikiem elektrycznym zastępującym rozrusznik i miniaturową baterią. Dzięki temu samochód będzie mógł wyłączać silnik spalinowy przy prędkościach poniżej 15 km/h. Oprócz tego jednostka elektryczna będzie wspomagać silnik wysokoprężny dodatkowymi 11 KM, aby poprawić przyspieszenie.

nowy silnik BMW

Drugim rozwinięciem oferty jest nowy silnik - BMW 318i. Co ciekawe, nie jest to trzycylindrowa jednostka 1.5, a dwulitrowy silnik z doładowaniem. BMW 318i rozwija moc 156 KM i moment obrotowy 250 Nm. Powinno to pozwolić na osiąganie 100 km/h w 8,4 sekundy i prędkości maksymalnej 220 km/h.

Samochód na rynku powinien pojawić się wiosną, wraz z innymi nowościami. Do gamy dołączyć ma również BMW 120i z napędem wyłącznie na przednią oś. Niemcy zmodyfikują też nieco wyposażenie w wyższych modelach - "siódemka" i "ósemka" dostaną m. in. w standardzie dociąganie drzwi.