Mini Clubman John Cooper Works - Kombi na ostrzej

Do Mini Clubman w wersji S dołącza topowa odmiana. Choć John Cooper Works kojarzy się raczej z torowym "zabijaką", w Clubmanie postawiono na moc i pewność prowadzenia.

Clubman Works będzie dostępny wyłącznie z napędem na cztery koła All4. Klienci będą mogli zadecydować, czy moc chcą przenosić poprzez sześciobiegowy manual, czy ośmiobiegową przekładnię automatyczną z łopatkami przy kierownicy.

A propos mocy. Wiadomo, że wersje JCW mają dodatkowy "bonus". Tak samo jest w przypadku najnowszego Clubmana. Do dyspozycji kierowcy będzie 231 KM (w stosunku do 192 KM w zwykłym Clubmanie S) oraz 350 Nm (więcej o 70 Nm). W zestawieniu z masą nie przekraczającą 1400 kg i napędem All4, Clubman John Cooper Works 100 km/h będzie osiągał w 6,3 sekundy i rozpędzał się maksymalnie do 236 km/h.

Poza tym, Clubman JCW będzie charakteryzował się zmienionym (czyli zapewne sporo utwardzonym) zawieszeniem, nowym wydechem, hamulcami Brembo, poprawionymi ustawieniami systemów elektronicznych, a także specjalnym wzorem felg (seryjnie 18" ) czy malowaniem nadwozia.

Poza tym, pozostanie "zwykłym" Clubmanem. Tylko szybszym, mocniejszym, głośniejszym i twardszym. Całkiem miła perspektywa.

Premiera w Paryżu.

https://www.youtube.com/watch?v=1jImWzQBgdQ