Mitsubishi GT-PHEV Concept - czyżby nowy Outlander?

Po teaserach, które pojawiły się wczesnym latem, możemy przedstawić Wam pierwsze wizerunki "paryskiego" koncept SUV-a Mitsubishi, który prawdopodobnie zwiastuje nową generację modelu Outlander.

Jak zwykle w przypadku konceptów japońskiej marki, mamy do czynienia z czymś wyjątkowo oryginalnym. Miejmy nadzieję, że przełoży się to również na produkt finalny. Potencjalny następca Outlandera w wersji koncepcyjnej ma w nazwie GT, co mogłoby sugerować sportowe aspiracje, jednak Japończycy rozwijają tą nazwę na... "Ground Tourer" - czyli w wolnym tłumaczeniu samochód podróżujący "przyziemnie". Wizja producenta wskazuje na użycie modnych ostatnio detali, takich jak "pływający" dach oddzielony od słupka C, zadarty do góry tył, dużo przetłoczeń oraz masowe wykorzystanie świateł LED. Te z przodu, zajmują całkiem dużą część powierzchni czołowej i wraz z potężną atrapą tworzą charakterystyczny przód Mitsubishi.

GT-PHEV ma mieć stały napęd na cztery koła oraz system S-AWC zarządzający rozdziałem mocy oraz "prowadzeniem" SUV-a. Do napędu ma posłużyć hybryda, składająca się z trzech silników elektrycznych (jeden z przodu i dwa przy tylnych kołach) oraz silnika benzynowego o nieujawnionych parametrach. Wg teoretycznych założeń, zasięg samochodu ma oscylować wokół 1 200 km, z czego ok. 120 km ma być dostępne do przejechania bez użycia jednostki spalinowej.

Czekamy na więcej fotek "live" i zamianę w samochód seryjny.