Mitsubishi L200 2024. Całkowicie nowa generacja już prawie gotowa

Mitsubishi L200 to jeden z klasyków w segmencie pickupów. Po wielu latach japońska marka nareszcie stawia na całkowicie nową generację tego modelu. Na drogi wyjechały już auta z finalnym nadwoziem.

Segment pickupów w Europie przeszedł duże przetasowania. Jeden z liderów, czyli Nissan Navara, na dobre zniknął ze Starego Kontynentu. Teraz więc walka toczy się pomiędzy Volkswagenem Amarokiem nowej generacji, jego bliźniakiem w postaci Forda Rangera i Toyotą Hilux. Swoje trzy grosze dorzuca też Isuzu i SsangYong. Niebawem jednak podium może zgarnąć całkowicie nowa generacja Mitsubishi L200.

Po latach ciągłego modernizowania wiekowej konstrukcji, Japończycy postawili na opracowanie tego auta od podstaw. Oznacza to nie tylko zmiany w samej ramie, ale przede wszystkim debiut wielu nowych technologii.

Mitsubishi L200 2024. Większe, ładniejsze, wydajniejsze

Największą zmianą w nowym L200 będą jego wymiary. Auto wyraźnie urosło, co oznacza większą pakę oraz przestronniejszą kabinę. Całą ramę opracowano od podstaw z myślą nie tylko o ładowności, ale też o właściwościach jezdnych.

Oznacza to, że Mitsubishi L200 może stać się naprawdę ciekawą propozycją. Tym bardziej, że pod maską pojawią się silniki wysokoprężne połączone z systemem miękkiej hybrydy. W tej kwestii marka z diamentami w logo musi nadążyć za konkurentami, oferującymi naprawdę zaawansowane jednostki napędowe.

Mitsubishi L200 2023

Nowe Mitsubishi L200 będzie też znacznie ciekawsze wizualnie

Charakterystyczna stylistyka, którą wyróżnia nowe modele Mitsubishi (nieoferowane w Europie), będzie miała tutaj swój debiut. Podzielone lampy przednie i masywny grill to elementy, które wyróżnią L200 z tłumu. Warto też zwrócić uwagę na charakterystycznie podniesioną linię szyb w tylnych drzwiach - to detal, który zachowywany jest od kilku generacji.

W kabinie też zajdzie sporo zmian. Wybitnych tworzyw nie ma co oczekiwać, ale możemy liczyć na lepsze multimedia, ładniejszą deskę rozdzielczą i najprawdopodobniej na cyfrowe wskaźniki.

Mitsubishi L200 będzie oferowane w kilku wersjach - od klasycznego "single caba", aż po podwójną kabinę w dobrze wyposażonym wydaniu. Ta pierwsza wersja ucieszy wielu przedsiębiorców i wszelakie służby, chętnie wybierające takie samochody do ciężkiej pracy.

Oficjalna premiera nowego L200 powinna mieć miejsce w połowie przyszłego roku. Auto do salonów trafi bliżej roku 2024.

Zdjęcia: Motor.es