Morgan najprawdopodobniej zakupił plany i formy Astona Martina Vanquish

Legendarna brytyjska manufaktura od dawna przymierza się do produkcji nowoczesnego modelu na aluminowej platformie. I wiecie co? Aston Martin akurat sprzedał plany takiego auta.

Tajemniczy nabywca za 26 milionów dolarów zakupił szczegółowe plany oraz formy i narzędzia konieczne do budowy Astona Martina Vanquish - modelu, który niedawno zniknął z rynku. Wiele osób zastanawiało się nad tym, kto mógł zdecydować się na taką inwestycję. Trop prowadzi w jedno miejsce w Wielkiej Brytanii - Morgan Motor Company.

Jakiś czas temu Morgan ogłosił, że planuje wprowadzenie całkowicie nowego modelu, bazującego na aluminiowej architekturze. Wszystko to idealnie pokrywa się z tym, co sprzedał Aston Martin. Jak podkreśla Andy Palmer, szef Astona, firma ta odrzuciła 80% propozycji dotyczących zakupu planów Vanquisha. Jedna przyciągnęła jednak ich uwagę i gwarantowała ciekawy zwrot akcji w przyszłości. Oczywiście zarówno Aston Martin jak i Morgan zaprzeczają tym doniesieniom.

Co wiemy o nadchodzącym aucie Morgana? Według zapowiedzi producenta ma to być niezwykle nowoczesna maszyna (jak na standardy marki), stylizowana w charakterystycznym dla tych samochodów stylu. Nowy model ma stać na szczycie oferty Morgana, umożliwiając pozyskanie nowych klientów i wejście na rynki, gdzie aktualnie ten brytyjski producent jest w zasadzie nieobecny.