Nadchodzi najmocniejsze Ferrari V8 w historii

Następca wspaniałego 458 Speciale może nazywać się 488 GTO. Debiut - już podczas salonu w Genewie.

Ferrari nie próżnuje. Podczas prywatnego pokazu dla klientów pokazało slajdy dotyczące nowej najostrzejszej odmiany modelu 488. Samochód prawdopodobnie zostanie nazwany 488 GTO, ale to jeszcze nie jest potwierdzone. Ma oferować "zwykłym" kierowcom wrażenia rodem z samochodów wyścigowych.
Z zewnątrz można spodziewać się aerodynamiki poprawionej względem "zwykłego" 488 o 20% oraz karbonowej maski, zderzaków i spojlera. To co najciekawsze, kryje się jednak pod spodem.

Nowa wersja ma być napędzana znanym z 488 silnikiem V8 o pojemności 3.9, ale silnik ma być o 10% lżejszy. Co ważnejsze, będzie również mocniejszy. Osiągnie co najmniej 700 KM, co sprawi, że będzie najmocniejszym V8 w historii marki z Maranello.
Czym jeszcze zaskoczy Ferrari? Pojawią się felgi z włókna węglowego o 40% lżejsze od standardowych, tylny dyfuzor w wyścigowym stylu, nowy system kontroli trakcji i przeprogramowana skrzynia biegów, a także nowe opony Michelin Sport Cup 2. Jako wisienka na torcie: jeszcze bardziej bezpośredni układ kierowniczy i... dźwięk wydechu rodem z samochodów torowych.