Nissan Juke-R 2.0 - jeszcze więcej szaleństwa

Koncepcja Nissana, by do modnego SUVa wrzucić gigantyczny silnik od samego startu wydaje się być eufemistycznie mówiąc niecodzienna, a jednak jakimś cudem producent zdecydował się na jej realizację i wprowadzenie do sprzedaży. Japończycy robią kolejny krok i prezentują nowe wydanie Juke-R.

Poprzedni model dysponował mocą 545 koni, co pozwalało na przyspieszenie do "setki" w jedyne 3 sekundy i prędkość maksymalną 275 km/h. Nikt raczej nie narzekał na takie liczby w crossoverze, ale jednak Nissan postanowił te parametry jeszcze polepszyć. Teraz Juke-R ma ten sam silnik, co Nissan GT-R Nismo: V6 Twinturbo o pojemności 3,8 litra. Moc? 600 koni. Producent nie pochwalił się jeszcze danymi technicznymi, ale taka moc może zapewnić wyniki konkurencyjne ze sportowymi superautami.

Juke-R 2.0 bazuje na modelu po liftingu, a z zewnątrz wyróżnia się zestawem aerodynamicznych nakładek. Szersze są nadkola, a zderzaki przypominają części typowo torowych aut. Są one wykonane z włókna węglowego i zapewniają dobre chłodzenie dla wielkiego silnika. Poza tym, sportowe elementy znajdziemy także na masce oraz w postaci tylnej lotki.

Nic więc dziwnego, że tak bojowe nastawione auto zaprezentowane zostanie na Goodwood Festival of Speed. Na razie Juke-R 2.0 pozostaje tylko prototypem i nie wiadomo czy trafi do sprzedaży. Jego poprzednik kosztował około pół miliona euro i znalazł niewielu na tyle szalonych nabywców.