Nissan Leaf Nismo Concept - Pod wyższym napięciem

Nissan przywiezie do Tokio podkręconą wersję najpopularniejszego auta elektrycznego na świecie. Czym będzie się wyróżniać trochę bardziej ekscytujący Leaf?

O sportową twarz drugiej generacji elektrycznego przeboju z Japonii zadbało niezawodne Nismo. Choć auto przygotowane przez Nissana wygląda na samochód produkcyjny, otrzymało od producenta miano konceptu. Zakładamy jednak, że nie zmieni się szczególnie w drodze do salonów japońskiej marki.

Nissan Leaf Nismo Concept

Co ciekawe, modyfikacje przeprowadzone przez zespół inżynierów Nismo nie sprowadzają się wyłącznie do zmian w aparycji samochodu, a to fakt godny odnotowania w dzisiejszych czasach. Usportowionego Leafa rozpoznacie z zewnątrz po agresywnym pakiecie aerodynamicznym. W zderzakach pojawiły się większe wycięcia i wyraźniejsze przetłoczenia. Z przodu dostrzeżecie nawet coś na wzór splittera, a z tyłu sprawiający poważne wrażenie dyfuzor z umieszczonym centralnie (czerpiącym inspirację z bolidów F1) światłem przeciwmgielnym. Całość zaznaczono czerwonym obrysowaniem biegnącym dookoła samochodu.

Tak jak wspomnieliśmy, modyfikacje nie ograniczą się do udoskonalonego pakietu aerodynamicznego. Sportowych akcentów doszukacie się także we wnętrzu, choć zaznaczamy, że nie są one tak spektakularne, jak karoseria elektrycznego Nissana. Pojawiły się tutaj liczne czerwone akcenty (obramowania wlotów powietrza, przeszycia na tapicerce i kierownicy) oraz nowa tapicerka. Dla zwrócenia uwagi zaznaczono na czerwono także przycisk uruchamiający elektryczny silnik Nissana.

Nissan Leaf Nismo Concept

To jednak nie koniec. Miłą niespodzianką od Nismo są modyfikacje w układzie jezdnym nowego Leafa. Specjaliści wprowadzili poprawki do zawieszenia, dopasowując je do sportowego image'u Leafa Nismo, ale zadbali też o wyczynowe opony. Do tego wszystkiego Nissan dorzuca "dostosowany komputer, który zapewnia natychmiastowe przyspieszenie przy dowolnej prędkości".

Na więcej informacji o usportowionym Leafie musimy zaczekać do oficjalnego debiutu samochodu. Premiera bezemisyjnego "sportowca" nastąpi dokładnie 25 października podczas dnia prasowego tegoroczonego Tokyo Motor Show.