Nissan NV300 - Tylko jego brakowało

Na trwających właśnie targach samochodów użytkowych we Frankfurcie Nissan zaprezentował model NV300, uzupełniający ofertę średnich samochodów dostawczych w Europie.

Jak się zapewne wszyscy spodziewacie, NV300 zapełnia lukę między modelami NV200 i NV400. Sam samochód nie jest jednak oczywiście nową konstrukcją. Znacie go już rynku jako Opla Vivaro, Renault Trafica lub... Fiata Talento. Nissan produkowany jest zresztą w Europie, w fabryce w Sandouville (Francja).

Nissana NV300 będzie można zamówić w wielu wersjach nadwoziowych. Postawiono na uniwersalność, więc do dyspozycji klientów będą cztery rozmiary wersji dostawczej, dwie towarowo-osobowe, dwie odmiany "Combi" do przewozu pasażerów oraz nadwozie do zabudowy.

Silniki będą podobne jak u konkurencji. Czyli jeden silnik w wielu wariantach mocy. Diesel 1.6 w wariantach między 95 a 145 KM. Na podstawie przekazanych przez Nissana informacji nie wiemy dokładnie ile ich będzie i jak będą "rozłożone", mamy jedynie potwierdzenie, że nie każda będzie dostępna w każdym z nadwozi.

Samochód powinien pojawić się na rynku krótko po zakończeniu targów.