Nowy Nissan Qashqai "pokazuje" swoje wnętrze. Wreszcie wygląda nowocześnie

Nissan Qashqai trzeciej generacji lada moment ujrzy światło dzienne. Póki co poznaliśmy jego wnętrze, które wreszcie wygląda nowocześnie.

Niektórzy z ulgą powiedzą "nareszcie"! Nissan Qashqai trzeciej generacji szykuje się już do debiutu. Japońska marka odkrywa coraz więcej kart. Nikogo nie powinno dziwić to, że zajdzie tutaj wiele zmian. Choć "dwójka" była przez wiele lat bestsellerem, to jednak odstaje już od konkurentów. Oczekiwania klientów także się zmieniły, zwłaszcza w kwestii "łączności" z samochodem. I tutaj zajdzie mała rewolucja.

Nissan Qashqai zyska minimalistyczne wnętrze

Można śmiało powiedzieć, że kabina będzie bardzo podobna, lub wręcz niemal identyczna jak ta w nowym X-Trailu. A prezentuje się ona oto tak.

Nissan X-Trail Nissan X-Trail - tak prezentuje się tutaj wnętrze.

Nissan Qashqai Nissan Qashqai - a tak prezentuje się kokpit w tym modelu. Jak widać są one niemal identyczne w kwestii linii i rozmieszczenia wszystkich elementów.

Jak sami widzicie wiele elementów identycznie rozwiązano. Są tutaj takie same cyfrowe zegary (ekran 12,3 cala) i duży wyświetlacz systemu multimedialnego (także 12,3 cala), zamocowany na szczycie deski rozdzielczej. Nie jest to piękne i odkrywcze rozwiązanie, ale obecnie najwygodniejsze i jednak najbardziej oczekiwane przez wielu klientów.

Co jeszcze tutaj znajdziemy? Na przykład za małym wybierakiem automatycznej skrzyni biegów ulokowano przełącznik trybów jazdy. Na tunelu środkowym nie zabraknie też ładowarki indukcyjnej i gniazd USB.

Nowy Nissan Qashqai dostanie także nagłośnienie Bose. Oparte jest ono na 10 głośnikach i dodatkowym subwooferze w bagażniku.

Ciekawostką jest tapicerka Nappa, która dostępna będzie w topowym wariancie. Jej wykonanie zajmuje 25 dni, a tworzony efekt 3D nadaje fotelom i obszytym elementom unikalny wizerunek. Warto dodać, że Nissan stawia też na znacznie lepsze niż w poprzedniku materiały wykończeniowe.

Nissan Qashqai urośnie

Japończycy muszą bardziej zdystansować nowego Juke'a i Qashqaia. przy okazji konkurenci też urośli. Nissan obiecuje o ponad 28 mm więcej miejsca dla pasażerów podróżujących z tyłu oraz zwiększoną ilość miejsca nad głową. Zwiększy się również pojemność bagażnika - o około 78 litrów.

Pod maską znajdziemy znane jednostki, ale w nowym wydaniu. Bazowym silnikiem stanie się konstrukcja 1.3 DIG-T, czyli turbobenzyna stworzona przy współpracy sojuszu Renault-Nissan z Daimlerem. Będzie ona zelektryfikowana i zaoferuje od 130 KM do najprawdopodobniej 180 KM. Na szczycie gamy stanie wariant ePower, czyli klasyczna hybryda, która wykorzystuje silnik spalinowy jako generator dla jednostki elektrycznej.

Nissan Qashqai 2021

Nissan Qashqai - premiera już na początku 2021 roku

Nowego Qashqaia powinniśmy poznać w ciągu najbliższych 4 miesięcy. Auto do sprzedaży trafi z kolei w połowie przyszłego roku.