Nissan Townstar to "kolejny z rodziny". Przy okazji czas na przemeblowanie gamy

Miejska gwiazda jest gotowa na podbój rynku. Nissan Townstar to kuzyn Renault Kangoo i nowy rozdział w gamie użytkowych aut tej japońskiej marki.

Jeden model dostępny w wielu wcieleniach to typowa strategia w przypadku budowy samochodów użytkowych. Od wielu lat inni producenci działają w podobny sposób, zyskując tym samym optymalizację kosztów i lepszą dystrybucję modelu na różnych rynkach. Nissan Townstar to przykładowo kolejne wcielenie Renault Kangoo. Wraz z Mercedesem Citanem dołącza do nowej rodziny modeli z atrakcyjnymi jednostkami spalinowymi i z kuszącym napędem elektrycznym.

Nissan Townstar

Nissan Townstar różni się od Kangoo tylko detalami

"Japoński" samochód wyróżnia przede wszystkim zmodyfikowany front z nowymi lampami. Cała reszta pozostała nietknięta, gdyż w przypadku aut użytkowych nie ma ona aż tak dużej roli. Mamy więc tutaj prosty, ale i przyjemny dla oka tył oraz sprawdzone wnętrze. Największą różnicą wobec drugiego kuzyna Kangoo, czyli Mercedesa, jest zastosowanie francuskich multimediów EasyLink. To dość oczywiste, że MBUX zarezerwowany jest dla marki ze Stuttgartu.

Dla Nissana model ten jest bardzo ważny, gdyż w gamie zajmuje miejsce po już mocno przestarzałym NV200 i e-NV200. Pomimo teoretycznie innych wymiarów, Nissan Townstar jest równie praktyczny, a nawet praktyczniejszy. Dokładnych wymiarów przestrzeni ładunkowej jeszcze nie podano, ale wiadomo, że w niektórych wariantach można zamówić brak ściany grodziowej i składany na płasko fotel pasażera. Tym samym owocuje to cennymi dodatkowymi centymetrami na długie przedmioty.

Nissan Townstar - silnik 1.3 TCe jako "baza", do tego diesel i elektryk

Wymiana całej gamy modelu NV200 i eNV200 jest możliwa właśnie za sprawą debiutu elektrycznego wariantu. Szczegółowa specyfikacja wciąż nie jest znana - wiadomo jedynie, że moc ma tutaj wynosić 122 KM, a zasięg będzie sięgać 290 km.

Poza tym pojawi się jednostka 1.3 TCe (130 KM), łącząca dobre zużycie paliwa i przyzwoitą dynamikę. Moc trafi na przednie koła za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów.

Nissan Townstar

Nissan Townstar dostępny będzie zarówno jako wersja użytkowa, jak i w wydaniu kombi. Cenniki i szczegółowe informacje będą publikowane bliżej premiery w salonach. Trudno powiedzieć, czy ten model trafi też do Polski - o ile NV200 i e-NV200 oferowane były w naszym kraju, o tyle większy kuzyn (NV300) nie jest oferowany nad Wisłą.