Tak wygląda nowy Nissan X-Trail. Na rynek trafi w przyszłym roku

Nowy Nissan X-Trail pojawi się w salonach dopiero w 2021 roku, jednak już teraz możecie zobaczyć jak wygląda. A zmian tutaj nie brakuje!

To nie będzie ewolucja a naprawdę duża rewolucja. Nowy Nissan X-Trail nie tylko wprowadzi świeżą stylistykę, ale także dostanie wiele rozwiązań dotychczas nie oferowanych w autach tej marki. Do premiery zostało jeszcze sporo czasu. Samochód ten ujrzy światło dzienne w drugiej połowie bieżącego roku, a na rynek trafi najprawdopodobniej dopiero w 2021 r.

Nissan X-Trail

Mimo to nowy Nissan X-Trail ujawnił swoją stylistykę

A wszystko to za sprawą urzędu patentowego w... Brazylii. Tam właśnie pojawił się plik, który zawiera rzuty patentowe. A te doskonale ujawniają wygląd nowego auta.

Czego można się spodziewać? Otóż X-Trail dostanie wiele elementów z Juke'a. Podwójne lampy z przodu, agresywniejsza stylistyka i więcej ostrych przetłoczeń zdecydowanie unowocześni ten samochód. Tył natomiast zostanie poprowadzony nieco wyżej, a tylna klapa będzie bardziej pionowa. Powinno to zapewnić więcej przestrzeni w środku, zarówno na bagaże jak i dla pasażerów w trzecim rzędzie.

Wnętrze? Tutaj również nie zabraknie nawiązań do Juke'a. Wiadomo, że Nissan X-Trail dostanie okrągłe nawiewy, duży ekran systemu multimedialnego i cyfrowe zegary. Te po raz pierwszy zagoszczą u japońskiego producenta i zapewne będą stopniowo wdrażane do kolejnych modeli.

Nissan X-Trail

Silniki są niewiadomą

W Brazylii i USA, gdzie model ten występuje pod nazwą Rogue, oferowane są zupełnie inne jednostki napędowe. W Europie spodziewać się można palety zbliżonej do aktualnego X-Traila. Oznacza to silnik 1.3 TCe i diesla 1.7 dCi.