Novitec podkręcił Ferrari F8 Tributo. Jest teraz nieprzyzwoicie szybkie

Już seryjne Ferrari F8 Tributo swoimi możliwościami bije na głowę wielu konkurentów. A teraz, po kuracji firmy Novitec, samochód ten jest jeszcze skuteczniejszy.

Novitec zna się na swojej robocie. Ta niemiecka firma od lat serwuje nam unikalne projekty, które zawsze wyróżnia jedna rzecz - bardzo wysoka moc. Teraz na warsztat wzięli nowe Ferrari F8 Tributo, które po kuracji wzmacniającej będzie jeszcze szybsze.

Novitec Ferrari F8 Tributo - tuning "plug&play"

Co ciekawe Niemcy przyjęli nietypową konwencję. Samochód można samodzielnie zmodyfikować dzięki modułowi N-Tronic. Pod tą nazwą kryje się małe urządzenie, które wpinane jest pod komputer samochodu. Program podnosi moc o 67 KM i 112 Nm, dzięki czemu F8 Tributo osiąga aż 787 KM i 882 Nm. Przekłada się to na przyspieszenie do setki w abstrakcyjne 2,6-2,7 sekundy i prędkość maksymalną powyżej 350 km/h.

Novitec

Novitec zadbał także o tych, którzy oczekują lepszego brzmienia. Na liście dostępnych opcji jest wydech, który w zależności od decyzji nabywcy może być dodatkowo wyposażony w moduł sterowania brzmieniem. Niemcy dopasowali także świetne felgi od Vossena, które idealnie komponują się z linią nadwozia. Mają one 21 cali z przodu i 22 z tyłu.

Novitec Ferrari F8 Tributo - niżej

Dla tych, którzy lubią obniżać samochody, przygotowano też zestaw sprężyn. Obniżają one auto o 35 mm i wpływają na właściwości jezdne, dzięki którym F8 ma być jeszcze skuteczniejsze. Można je zastosować zarówno w autach z systemem unoszenia przodu, jak i w tych bez tego rozwiązania. Warto dodać, że Novitec oferuje też taki system w swoim portfolio - jeśli więc kupiliście Ferrari z drugiej ręki i brakuje Wam "liftu", to Niemcy przyjdą z pomocą.

To dopiero rozgrzewka

Niemcy zapowiadają, że w drodze są znacznie agresywniejsze modyfikacje, także wizualne. Można się więc spodziewać, że Ferrari F8 Tributo zyska jeszcze agresywniejsze - i zapewne mocniejsze - wcielenie.