Nowa Alfa Romeo Stelvio i Fiat 500XL przyłapane w fabryce Maserati

Podczas naszej wizyty we Włoszech zatrzymaliśmy się na dłużej w Modenie. Pod fabryką Maserati udało nam się przyłapać zamaskowany egzemplarz Alfy Romeo Stelvio oraz Fiata 500XL. Co już wiemy o tych autach?

Alfa Romeo Stelvio już niebawem zostanie oficjalnie zaprezentowana - najprawdopodobniej jej premiera odbędzie się podczas listopadowych targów w Los Angeles. W ofercie pojawią się jednostki z Giulii (w tym 510-konne V6), która nie tylko stanowi dla niej podłoże technologicznie, ale będzie także dawcą wielu elementów stylistycznych. Spodziewać się możemy niemal identycznego frontu oraz zbliżonego projektu wnętrza.

2017 Alfa Romeo Stelvio / Fiat 500XL | fot. Maciej Kuchno / autoGALERIA.pl

Fiat z kolei szykuje się do podboju rynku w Stanach Zjednoczonych - do sprzedawanych tam aut dołączy najprawdopodobniej właśnie 500XL. Jak wynika z naszej analizy zdjęć egzemplarze na parkingu posiadały wyraźnie zaznaczone światła obrysowe, wymagane przez prawo w USA. Czyżby Włosi mieli ochotę uderzyć w chłonny rynek dużych vanów za wielką wodą? Jest też duża szansa, iż 500XL zostanie zaprezentowane w tym samym czasie i miejscu, co Stelvio.