Nowa Honda Insight zadebiutuje w Detroit

Kolejna generacja konkurenta Toyoty Prius zaskakuje... spokojną stylizacją.

Patrząc na odważnie stylizowanego aktualnego Civica można się było spodziewać, że przy projektowaniu kolejnej, trzeciej już odsłony hybrydowego Insighta, projektanci do reszty puszczą wodze fantazji. Tymczasem na zaprezentowanych zdjęciach widać, że Honda stworzyła klasycznie stylizowanego sedana.
To odmiana po poprzednich Insightach, które prezentowały raczej typowy dla hybryd, aerodynamiczny kształt z charakterystycznym rysunkiem tylnej części nadwozia - podobny do tego znanego z Toyoty Prius. Zdaniem Hondy, Insight ma zajmować w gamie miejsce powyżej Civika, co tłumaczy dość zachowawcze - choć miłe dla oka - kształty.

Poprzednia Honda Insight nie zawojowała rynku, a jej produkcję zakończono w 2014 roku, po pięciu latach. Wygląda jednak na to, że teraz Prius i Ioniq mają poważne powody do obaw. Nowa generacja ma być lepiej wykonana od poprzednika, a także oferować najnowocześniejsze elementy wyposażenia. Honda zapowiada, że osiągi i prowadzenie będa najlepsze wśród hybryd tej klasy. Pod maską zagoszczą, tradycyjnie, wspólnie dwie jednostki - spalinowa i elektryczna, ale nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących mocy i pojemności.
"Nie trzeba być zwolennikiem elektryfikacji w samochodach, by docenić nowego Insighta. To samochód świetny sam w sobie - niezależnie od tego, co ma pod maską" - powiedział Henio Arcangeli Jr, przedstawiciel północnoamerykańskiego pionu firmy Honda.

Insight jest częścią planu japońskiego koncernu, zakładajacego, że do 2030 roku dwie trzecie sprzedaży Hondy na całym świecie będą stanowić modele elektryczne lub hybrydowe.
Debiut nowego modelu zaplanowano podczas styczniowego salonu w Detroit.