Nowa Kia Optima zadebiutuje na targach w Nowym Jorku

Czasami trudno uwierzyć, że aktualna generacja Kii Optimy zadebiutowała pięć lat temu. Koreańczycy uważają jednak, że nadchodzi czas na zmiany.

Wedle zapowiedzi producenta podczas targów w Nowym Jorku, które rozpoczną się już za kilka dni poznamy następcę koreańskiego średniaka. Póki co poznaliśmy jedynie szkice przedstawiające studyjne auto. Jak łatwo zauważyć Kia zdecydowała się na ewolucję chwalonego i docenianego projektu Optimy. Widać także dużo wspólnych elementów z zaprezentowanym w Genewie konceptem Sportspace, który jest zapowiedzią nadchodzącej odmiany kombi tego auta.

Ogólna forma nie ulegnie większej zmianie - nowa generacja Optimy skupi się na dopracowaniu detali znanych z aktualnego modelu. Już na szkicu widać nieco ostrzejsze krawędzie przednich oraz tylnych lamp. Dodając do tego lekką i zgrabną linię boczną oraz ciekawe dodatki w postaci charakterystycznego grilla otrzymamy samochód o atrakcyjnej, sportowej sylwetce.

Kia potwierdziła również wprowadzenie do produkcji konceptu Sportspace, który - jak łatwo się domyślić - na rynku pojawi się z nazwą Optima. Przewidziany termin rozpoczęcia sprzedaży to trzeci kwartał 2016 roku. Oznacza to również, iż produkcyjna odmiana Optimy w wersji sedan ma spore szanse zadebiutować podczas przyszłorocznego salonu samochodowego w Genewie.