Nowa Toyota Camry już w polskich salonach

Toyota Camry wjeżdża do polskich salonów! Choć sprzedaż ruszy dopiero za kilka miesięcy, to jednak już teraz klienci będą mogli poznać to auto z bliska.

Toyota zaplanowała serię zamkniętych pokazów, podczas których będzie można zapoznać się z nowością w gamie tego producenta. Camry pośrednio zastępuje wycofywanego Avensisa - zrobi to razem z nową Corollą Touring Sports, która swoimi wymiarami dogoniła Avensisa Wagon.

Nowa Toyota Camry wyróżnia się klasyczną, acz ciekawą wizualnie linią nadwozia. Wnętrze z kolei wykończono porządnymi materiałami - producent zapewnia, iż nie znajdziemy tutaj tandetnych plastików. Camry ma oferować także dużo przestrzeni, zarówno z przodu jak z tyłu. Bagażnik, wedle wstępnych informacji, pomieści około 524 litrów bagażu (to ciekawy kontrast z 430-litrami podawanymi w amerykańskich danych).

Pod maską nowej Toyoty Camry znajdzie się jedna jednostka napędowa - będzie to 2.5-litrowa hybryda, która łącznie zaoferuje 218 koni mechanicznych. Sprint do setki ma trwać 8,3 sekundy, zaś prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. Moc przekazywana będzie na przednią oś za pośrednictwem bezstopniowej przekładni CVT. Konstrukcyjnie Camry jest bliźniakiem Lexusa ES i tak jak on bazuje na nowej platformie TNGA.

Toyota Camry mierzy 4885 mm długości, 1840 mm szerokości i 1455 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2825 mm.

Pokazy nowej Toyoty Camry odbędą się w 37 salonach tej marki w całym kraju. Aby wziąć w nich udział trzeba wejść na dedykowaną stronę internetową, gdzie należy zapisać się na konkretną prezentację. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już drugiego października w Białymstoku, zaś ostatnie 2 listopada w Stalowej Woli. W Warszawie Camry będzie można obejrzeć 6, 8, 10 i 13 października - pojawi się ona odpowiednio w salonach Bielany, Izabelin, Wola i Żerań.