To jest nowa Toyota Probox. Powtarzamy - to jest NOWA Toyota Probox na 2022 rok

Japończycy przedstawili lekkie zmiany na rok modelowy 2022. Toyota Probox w najnowszej wersji wygląda jakby... urwała się z liftingu na rok 2002. Cudo!

Przednie szyby sterowane elektrycznie i tak samo składane lusterka. Dodatkowe gniazdo AC (100V/100W) i szyby zapewniające prywatność. No i automatyczna klimatyzacja. To lista opcji w samochodzie na rok modelowy 2022. Toyota Probox wynosi na wyżyny utylitarność samochodu.

Toyota Probox urwała się z 2002 roku

Serio. Ten model zadebiutował w 2002 roku i nigdzie się nie wybiera. Oczywiście, nie jest pierwszym wyborem osób szukających komfortowego kombi. Pełni rolę czegoś, do czego w Polsce używane są "dojechane" Vectry Caravan, Passaty Variant i Peugeoty 406. Jest totalnie użytkowym kombi, tylko z przyzwyczajenia mającym (niezbyt wygodną na oko) tylną kanapę. To mógłby być kombivan, ale najwyraźniej Probox ma swoją rzeszę fanów.

Toyota Probox

Na pewno trafi na facebookową grupę Base Models Only, bo nie tylko z zewnątrz (oczywiście ma stalowe felgi w standardzie) wygląda jak z innej epoki. Plastikowa kierownica bez sterowania czymkolwiek, brak systemu audio, prędkościomierz z małym wyświetlaczem i panel sterowania nawiewem/klimatyzacją z dwóch okręgów i małego wyświetlacza. Tu nie ma nic zbędnego. Jedynym udogodnieniem jest uchwyt na telefon, który może przydać się pracownikom podczas jazdy. W opcji jest też małe radyjko.

Bazowym silnikiem również nie jest nic, co byśmy potraktowali jako współczesna jednostka. Choć czterocylindrowe 1.3 o mocy 95 KM jest pancernym i dość dynamicznym silnikiem. W opcji jest też całkiem współczesne, hybrydowe 1.5, dysponujące 109 KM. Oba silniki dostępne są wyłącznie z CVT. Za to możemy zamówić je z napędem na przód, albo opcjonalnie jako 4x4.

Toyota Probox to zupełnie podstawowy wół roboczy. Nie dziwi więc niska cena. A może właśnie... dziwi? Samochód pojawi się w sprzedaży zaraz po nowym roku i będzie kosztował od 1,491 mln jenów. Cennik kończyć będzie kwota 2,014 mln jenów. Jak to się ma do złotówek? Probox będzie kosztował od około 53 500 zł do 72 300 zł.

Co ciekawe, Japończycy od razu proponują pakiet TRD dla Proboxa. Roboczy "dostawczak" z plastikowym wnętrzem może dostać "sportowe" alufelgi (14"), nowe przednie lampy z gładkim szkłem i dokładkę przedniego zderzaka.

Toyota Probox Probox TRD - brzmi groźnie