NOWOŚĆ: 2020 Toyota C-HR po faceliftingu debiutuje na rynku. W ofercie nowa hybryda

Toyota C-HR debiutuje w odmianie na rok 2020. Wersja po faceliftingu przeszła delikatne zmiany. Pojawi się też nowy silnik - dwulitrowa hybryda.

Po trzech latach od debiutu na rynku, bestsellerowy crossover Toyoty przechodzi delikatny lifting, typowy w tym okresie produkcji. Z zewnątrz samochód poznamy po nieco zmienionym froncie z nowymi światłami LED oraz nowym tyłem. Tzn. może nie tyle nowym - zmieniono lekko zderzak, a także wypełnienie tylnych lamp. Te ostatnie połączono też ciemnym spoilerem co tworzy iluzję "pojedynczej" lampy. Pojawiły się także nowe wzory felg.

Wewnątrz podstawową zmianą jest nowy system multimedialny z wyświetlaczem 8", pochodny od tego w nowej Corolli. To oznacza, że do C-HR trafi w końcu obsługa interfejsów Android Auto i Apple CarPlay.

Poza jednostkami 1.2 Turbo oraz hybrydą 1.8 o mocy 122 KM, w Toyocie C-HR po faceliftingu pojawi się nowa jednostka. To silnik Dynamic Force, który zadebiutował w Corolli. Jest to hybryda o pojemności dwóch litrów i mocy 184 KM, spięta z bezstopniową skrzynią biegów.

W nowym modelu poprawiono również wyciszenie oraz zmieniono ustawienia układu kierowniczego, aby kierowca lepiej czuł, co dzieje się z samochodem.

Nowy C-HR powinien trafić do sprzedaży na przełomie roku 2019 i 2020. Ceny na polskim rynku nie są jeszcze znane.