NOWOŚĆ: Był Freestyle, jest Trek. Mamy nową Toyotę Corollę a'la crossover

Toyota pod koniec poprzedniej generacji pokazała model Freestyle. Nowa Toyota Corolla Trek to kontynuacja tej linii i konkurencja Forda Focusa Active.

Nie spodziewajmy się od razu szaleństwa w stylu SUV. To po prostu lekko przestylizowany model Corolli TS kombi. Samochód dostał nowe zderzaki z plastikowymi nakładkami, specjalny wzór felg o średnicy 17 cali, nową atrapę o wzorze plastra miodu oraz podniesiony o 2 cm prześwit. W standardzie są światła LED, lampy przeciwmgielne i ciemne tylne szyby. Samochód poznamy też oczywiście po logo na tylnej klapie.

Wewnątrz pojawi się dwukolorowa, materiałowa tapicerka "w kolorach ziemi", drewniane wykończenia oraz dedykowane progi. W wyposażeniu znajdziemy siedmiocalowy ekran systemu inforozrywkowego oraz cyfrowe zegary. Będzie też system rozpoznawania znaków, automatyczne światła drogowe, asystent pasa ruchu i aktywny tempomat.

Toyota Corolla Trek dostępna będzie w trzech wariantach silnikowych - 1.2 Turbo, 1.8 oraz hybrydą 2.0.

Więcej szczegółów niebawem, w tym polskie ceny, które zapewne powinny się niedługo pojawić. Sam samochód tak naprawdę został już pokazany - Corolle Trek wspomagały kolarzy grupy Trek-Segafredo podczas wyścigu Vuelta Espana.