Nowości

Seat Arona

2017 Seat Arona – informacje, dane techniczne, pierwsze zdjęcia

Seat Arona właśnie zadebiutował w Barcelonie. Hiszpańska marka chce ugryźć kawałek rynku jednego z najpopularniejszych segmentów w Europie – niewielkich crossoverów. Mamy dla Was zdjęcia i pierwsze informacje o modelu.

Arona w dużej mierze bazuje na nowej Ibizie – czerpie z niej nie tylko wiele elementów stylistycznych, ale przede wszystkim płytę podłogową MQB A0 (która zadebiutowała właśnie w Ibizie, a teraz także dostępna będzie w nowym Polo) oraz silniki o pojemności od jednego do 1.6 litra, generujące od 95 do 150 koni mechanicznych (1.0 TSI 95 i 115 KM oraz 1.5 TSI 150 KM, a także diesel 1.6 TDI w dwóch wersjach – 95 i 110 KM). Konfigurowane one będą z manualnymi przekładniami (5 i 6 biegów) a także 7-biegowym DSG.

Stylistycznie Arona to mieszanka Ibizy oraz pewnych pomysłów z „dużej” Ateki. Charakterystyczny tył zyskał lekko podcięte lampy oraz przeniesioną na klapę bagażnika tablicę rejestracyjną. W celu urozmaicenia wyglądu dostępne będą ciekawe kolory oraz dwutonowe malowanie, eksponujące podniesioną linię szyb. W sumie ma być 68 kombinacji koloru nadwozia lub dachu (ten ostatni będzie czarny, szary, pomarańczowy lub w kolorze nadwozia).

Wśród wyposażenia (w tym opcjonalnego) znajdziemy między innymi 8-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki, nagłośnienie Beats, aktywny tempomat oraz ledowe światła przednie i tylne. Materiały wykończeniowe zostaną zapożyczone z Ibizy – oznacza to, że będzie sporo twardych, ale dobrze spasowanych i przede wszystkim estetycznych plastików.

Seat Arona

Nowy crossover Seata ma być stosunkowo przestronny – głównie za sprawą niemałego jak na ten segment rozstawu osi wynoszącego 2564 mm. Bagażnik pomieści 400 litrów bagażu. Sam samochód ma 4 138 mm długości, a więc o 79 mm więcej niż Ibiza. Od małego Seata będzie też wyższy (wewnątrz o 37 mm) i mieć 15 mm większy prześwit.

Kosztujący (wraz z Ibizą) ponad 900 mln Euro mini-SUV Seata trafi do sprzedaży po swojej prezentacji dla szerokiej publiczności, czyli po targach we Frankfurcie, we wrześniu.

Dyskusja

komentarzy