nowości i premiery

BMW Serii 7 Edition 40 Jahre

BMW Serii 7 Edition 40 Jahre – Jubileuszowa limuzyna

BMW celebruje 40-lecie swojej największej limuzyny. A jak najlepiej uczcić jubileusz modelu? Wypuszczając na rynek jego limitowaną edycję! Przed Wami wersja specjalna 40 Jahre.

Chciałoby się zaśpiewać pewien wers z czołówki dawnego polskiego serialu, ale w przypadku największej limuzyny monachijskiego producenta byłoby to co najmniej zbyt sztampowe. BMW wpadło, na szczęście, na lepszy pomysł uczcenia 40-lecia Serii 7 i tak oto powstała wersja specjalna nazwana Edition 40 Jahre (a to zaskoczenie!).

BMW Serii 7 Edition 40 Jahre

W przypadku limuzyny projektanci nie mogli sobie pozwolić na zbytnią ekstrawagancję, dlatego wyróżniki edycji 40 Jahre są jeszcze bardziej symboliczne od subtelnych liftingów, w których ostatnio lubuje się BMW. Po czym więc poznać jubileuszową Serię 7? Chociażby po jednym z dwóch ekskluzywnych lakierów nadwozia pochodzących z palety BMW Individual – do wyboru są Frozen Silver lub Petrol Mica. Każdy z samochodów z emblematem 40 Jahre będzie standardowo wyposażony w optyczny M-pakiet dodający autu sportowej ikry poprzez agresywniej narysowane zderzaki i polakierowany na czarno znak rozpoznawczy BMW, czyli „nerki” stanowiące osłonę chłodnicy. Każde auto otrzyma także czarne listwy ShadowLine wokół bocznych okien i 20-calowe obręcze aluminiowe z gamy BMW Individual. Coś więcej? Owszem, wyróżniające emblematy na słupkach drzwi.

BMW Serii 7 Edition 40 Jahre

Jeśli zaś chodzi o kabinę, to tu także pojawi się kilka symbolicznych nowości. Limitowane BMW Serii 7 otrzyma specjalne, komfortowe fotele zarówno z przodu, jak i z tyłu. Co więcej, na pasażerów będą czekać wygodne poduszki normalnie oferowane w programie BMW Individual, ale też wyróżniające maty podłogowe i specjalny grawerunek z nazwą wersji na listwie deski rozdzielczej przed pasażerem. Klient będzie mógł zdecydować, czy chce mieć wnętrze wykończone kremowo-czarną skórą, czy też kremowo-brązową. Wybrać będzie też można długość nadwozia i jednostkę napędową.

Bawarski producent przygotował tylko 200 sztuk limuzyny w bogato wyposażonej wersji 40 Jahre, dlatego nie każdy będzie mógł obchodzić 40. urodziny Serii 7. Każdy za to będzie mógł się jej przyjrzeć już we wrześniu podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Sprzedaż auta ruszy niewiele później, bo w październiku tego roku.

Dyskusja

komentarzy