nowości i premiery

Ford Focus ST sfotografowany bez maskowań [ZDJĘCIA]

Oto i on! Poprzez jeden z holenderskich fapage’y na Facebooku opublikował zdjęcia nowego Forda Focusa ST.

Holenderski fanpage klubu „Ford XRST” ujawnił nie tylko zdjęcia nowego Forda Focusa ST, ale także garść danych technicznych. Wygląd auta nie jest dla nas niespodzianką. Co ciekawe zmiany wizualne względem wersji ST-Line są bardzo dyskretne – przedni i tylny zderzak są niemal identyczne. Różnią je tylko detale oraz nieco wyraźniej zaakcentowane elementy, takie jak chociażby dwie końcówki wydechu, po lewej i po prawej stronie. Sfotografowane auto pokryte było efektownym i typowym dla tego modelu lakierem Electric Orange.

We wnętrzu zagościły z kolei sprawdzone kubełkowe fotele Recaro. Zapewne zaoferują świetne trzymanie boczne oraz doskonały komfort podróżowania. Nie zabrakło tutaj także sportowej kierownicy oraz, oczywiście, emblematów ST. Szkoda tylko, że Ford zrezygnował z dodatkowych zegarów przekazujących garść informacji z silnika.

Według informacji pozyskanych przez klub Ford XRST, pod maską Forda Focusa ST zagości jednostka 2.3 EcoBoost, która generować będzie 290 KM. Jest to zdecydowanie więcej niż w przypadku poprzednika. Focus ST uplasuje się także w czołówce segmentu i będzie jednym z najmocniejszych aut przednionapędowych. O właściwości jezdne raczej nie trzeba się martwić – z tymi Ford nigdy nie ma problemów.

Premiera? Ford nie pojawi się na targach w Genewie, tak więc auto zostanie zapewne pokazane w „dowolnie” wybranym momencie na początku przyszłego roku. Zakładamy jednak, że będzie to bliżej wiosny.

Dyskusja

komentarzy