producenci i rynek

2018 Subaru Impreza debiutuje w salonach [POLSKI CENNIK]

Do polskich salonów powoli trafiają pierwsze egzemplarze nowego Subaru Impreza. Krajowy importer opublikował pierwsze ceny tego modelu.

Nowe Subaru Impreza to całkowicie nowa konstrukcja, znacznie bezpieczniejsza i bardziej dopracowana względem poprzednika. Platforma SGP cechuje się wyższą sztywnością oraz obniżonym o 5 milimetrów środkiem ciężkości, co pozytywnie wpływa na prowadzenie tego auta. Zwiększono także wymiary auta (zarówno na długość i szerokość, nie pominięto także rozstawu osi) co pozytywnie wpłynęło na przestronność kabiny. Kierowca wspierany jest także przez wielu elektronicznych asystentów – ABS, ESP, system EyeSight, adaptacyjny tempomat, system autonomicznego hamowania w sytuacji awaryjnej czy układ wektorowania mocy na tylnej osi. Na pokładzie znajdziemy także system inforozrywki z 8-calowym wyświetlaczem i oprogramowaniem CarPlay dla systemu iOS.

Początkowo pod maską oferowana będzie jednostka 2.0 Boxer generująca 156 koni mechanicznych. Moc trafi na wszystkie cztery koła za pośrednictwem przekładni CVT Lineartronic, symulującej kolejne przełożenia (nie spotkamy się tutaj z irytującym „wyciem”, typowym dla CVT). Nieco później ofertę uzupełni wersja 1.6 generująca 117 koni mechanicznych.

SILNIK/WERSJAComfortExclusiveSport
2.0 Boxer 156 KM CVT24 900 euro / 105 309 zł26 500 euro / 112 076 zł28 900 euro / 122 226 zł

Subaru Import Polska niezmiennie pozostaje wyłącznym importerem samochodów Subaru na Polskę. Oznacza to, że ceny podawane są w euro, zaś na złotówki przelicza się je według ustalonego kursu (na listopad jest to 4,2293 zł i z takim przelicznikiem podaliśmy polskie kwoty).