Nowy Fiat 500 będzie wyłącznie elektryczny. Debiut w 2020 roku.

Kierownictwo Fiata potwierdza, że w przyszłym roku zadebiutuje nowy Fiat 500. Nowy model ma być stricte elektrycznym miejskim wozem.

Budowany od 2007 roku miejski przebój Fiata w końcu doczeka się następcy. Samochód wciąż sprzedaje się dobrze, choć technicznie jest już mocno zaawansowaną wiekiem konstrukcją. Nowy model ma być skonstruowany całkowicie od zera, na nowej platformie.

Olivier Francois, szef marketingu Fiata porównuje nową 500-kę do amerykańskiego samochodu, mówiąc, że 500-ka będzie pewnego rodzaju "miejską Teslą", ale piękną i stylową. Ma mieć w sobie "włoskość" i kojarzyć się z "dolce vita", tylko w formie miejskiego "elektryka" - ma być zupełnym przeciwieństwem zaprezentowanego ostatnio Fiata Centoventi, któremu jednak będzie bliżej do praktycznej i funkcjonalnej Pandy.

Oba modele jednak będą korzystać z tej samej, zaprojektowanej pod silnik elektryczny, platformy. I tyle na razie wiadomo. No, poza tym, że ma być jednoznacznie kojarzony wyglądem z 500-ką, ma być podobnych rozmiarów i proporcji, ale być czymś zupełnie nowym. I droższym. Co ciekawe, obecny model wcale nie zostanie wycofany z rynku, tylko przez pewien czas dostępne będą dwie "500-ki" - nie wszystkie rynki są w końcu przygotowane na pełną elektryfikację.