Nowy Ford Puma potwierdzony. Zadebiutuje w czerwcu

Ford EcoSport został potraktowany jako model przejściowy - jego następca jest już w zasadzie gotowy.

Ford sypie nowościami z rękawa. Wczoraj poznaliśmy nie tylko nową Kugę, ale i Explorera w wersji Europejskiej. Poza tym zaprezentowano hybrydowe wersje popularnych modeli, od Fiesty, przez Focusa, aż po Transita.

To jednak nie koniec gorących wieści z Forda. Już w czerwcu poznamy kolejny model tej marki - Pumę. Nie, nie będzie to sportowe auto. Niestety rynek na takie samochody w zasadzie przestał istnieć, a nabywcy chcą małe SUV-y i crossovery. Takim autem będzie też Puma. To nic innego jak Podniesiona i nieco rozbudowana Fiesta. Model ten zastąpi EcoSporta, który w swoim zamyśle był samochodem przejściowym, choć przez pewien czas oba modele będą oferowane równolegle.

Więcej oficjalnych informacji poznamy w czerwcu, a samochód do sprzedaży trafi pod koniec roku z fabryki Forda w Craiova w Rumunii. W ofercie Pumy nie zabraknie jednostek benzynowych 1.0 i 1.5 EcoBoost oraz diesla 1.5 EcoBlue. Pojawi się też "miękka hybryda" połączona z silnikiem 1.0 Ecoboost - dysponująca 155 KM. Ford deklaruje, że Puma będzie miała "pomysłowe i bardzo praktyczne rozwiązanie tylnej przestrzeni ładunkowej" - co ma zapewnić najlepszą w klasie przestrzeń w bagażniku - 456 litrów.