Nowy Hyundai i40 sfotografowany bez maskowań [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu pokazaliśmy Wam jedynie urywek nowego Hyundaia i40. Tym razem możemy zaprezentować znacznie więcej.

W Korei, na terenie fabryki Hyundaia, sfotografowano nową Sonatę, czyli modeli i40, bez żadnych maskowań. Samochód ten zaskakuje stylistyką - zdecydowano się tutaj na eksplorowanie kierunku, który zaprezentowano przy odświeżonej Elantrze. Front zyskał duże trójkątne lampy oraz monstrualny grill, który zajmuje większą część pasa przedniego. Z tyły z kolei znajdziemy lampy przywodzące nieco Hondę Civic, połączone charakterystycznym panelem ledowym. Bryła auta ma specyficzny kształt, nawiązujący do studyjnego modelu Le Fil Rouge. Niestety nie zdecydowano się na przeniesienie większej liczby elementów z tego auta.

Wnętrze nowego Hyundaia i40/Sonata ma wyróżniać się świetnym wykończeniem i nowoczesną formą. Ta będzie nieco przypominała koncepcję z modelu Genesis G70. Na szczycie deski oczywiście zagości ekran systemu multimedialnego, zaś cała reszta zostanie ulokowana poniżej, w minimalistycznej formie.

Nowy Hyundai i40 powinien zadebiutować w drugiej połowie bieżącego roku. Pod maską znajdziemy nie tylko klasyczne jednostki spalinowe, ale także warianty takie jak "miękka hybryda" czy PHEV.