Nowy Hyundai Sonata/i40 ujrzał światło dzienne. Zaskakuje stylistyką

Na chwilę przenosimy się z Genewy do Korei Południowej, gdzie Hyundai zaprezentował wyczekiwaną Sonatę.

Hyundai zaskoczył wszystkich - nie dość, że nie pokazał się oficjalnie w Genewie, to jeszcze w czasie targów oficjalnie zaprezentował swoją nowość, czyli wyczekiwany model Sonata, będący też zapowiedzią europejskiego i40. Oficjalny debiut tego auta zaplanowany jest na 19 kwietnia i odbędzie się podczas targów w Nowym Jorku.

Odważna stylistyka

Hyundai stawia coraz odważniejsze kroki w kwestii stylistyki swoich pojazdów. Model Sonata wyróżnia się bryłą, która nawiązuje nieco do tzw. "czterodrzwiowych coupe", czyli Volkswagena Arteona czy Audi A5. Masywny, ale i spójny przód, ciekawe chromowane listwy biegnące przez całe auto, łagodnie opadająca linia dachu i równie masywny tył z ledową listwą biegnącą pod klapą bagażnika sprawiają, że samochód ten wyróżnia się z tłumu. Hyundai podkreśla, że stylistyka inspirowana była studyjnym modelem Le Fil Rouge, w który wpleciono elementy ze znanych elementów tej marki.

2020 Hyundai Sonata

Ciekawym elementem są tak zwane "Hidden Lightning Lamps". Są to chromowane listwy na masce, które częściowo podświetlają się przy włączeniu diod LED. Będą one służyły za światła do jazdy dziennej.

Koreańczycy chwalą się też zwiększonymi wymiarami - auto jest dłuższe o 30 mm od poprzedniej Sonaty, ma dłuższy o 35 mm rozstaw osi, szerszy o 25 mm rozstaw kół i jest też obniżone.

Eleganckie wnętrze

Kolejnym zaskoczeniem ma być wnętrzem. Choć sam projekt wygląda znajomo i przypomina mieszankę tego, co znamy z nowych modeli Hyundaia i Genesisa, to jednak całość wygląda świeżo i bardzo estetycznie. Lekkie linie, ograniczona liczba przycisków, cyfrowe zegary czy atrakcyjna kolorystyka to tylko jedne z wielu cech, które mają przyciągnąć do tej marki nowych klientów. Wyposażenie również będzie bardzo bogate. Na tę chwilę nie znamy szczegółów, ale komplet systemów bezpieczeństwa jest niemal pewny, zaś nie zabraknie tutaj także rozwiązań z segmentu premium, takich jak otwieranie samochodu ze smartfona za pomocą NFC.

Sprzedaż nowego Hyundaia Sonaty rozpocznie się na całym świecie w drugiej połowie roku.

https://www.youtube.com/watch?v=LgNfuW9Req0