Nowy Hyundai Sonata nie trafi do Europy

Efektowy wizualnie i bardzo nowoczesny. Niestety, pomimo wielu zalet, nowy Hyundai Sonata nie trafi do Europy.

Pomimo wcześniejszych sugestii dotyczących premiery Hyundaia Sonaty w Europie, producent ten oficjalnie poinformował, że model ten nie zagości na Starym Kontynencie. Wieści te potwierdził także Maciej Pertyński, polski juror w konkursie World Car Of The Year. Decyzja Hyundaia podyktowana jest malejącą popularnością segmentu D w Europie oraz rosnącą popularnością aut typu SUV. Zdecydowana większość klientów preferuje podwyższone samochody, a nieco odstająca od całej gamy limuzyna, zwłaszcza bez wariantu kombi, nie wpasowuje się w linię rozwoju marki. Sonata będzie więc oferowana w wielu miejscach na świecie, ale niestety, pomimo naszych oczekiwań, na Stary Kontynent nie dotrze.

Hyundai skupi się więc na crossoverach oraz właśnie SUV-ach. Udowadnia to model Venue, który zadebiutuje podczas nadchodzących targów w Nowym Jorku. Będzie to pojazd z segmentu B, który swoimi wymiarami odpowiadać będzie Kii Stonic.

Wszystko wskazuje też na to, że pomimo wcześniejszych testów, żaden następca Hyundaia i40 nie będzie dostępny w Europie. Trudno też powiedzieć, czy Hyundai wprowadzi markę Genesis na Stary Kontynent - póki co na celowniku jest USA, gdzie sprzedaż tych samochodów zaczyna szybko rosnąć.