Nowy Lexus RX zadebiutuje w Nowym Jorku

Japończycy zapowiedzieli nadejście nowej, czwartej generacji swojego luksusowego SUV-a. Odmłodzony RX zostanie pokazany po raz pierwszy w Nowym Jorku.

New York International Auto Show odbędzie się na początku kwietnia. Wedy też, zgodnie z zapowiedziami Lexusa, poznamy czwartą generację modelu RX. Warto dodać, że od powstania pierwszego auta z tej serii minęło już 17 lat, a obecnie produkowana, trzecia generacja, debiutowała 7 lat temu. Minęło więc sporo czasu.

Grafika udostępniona przez producenta nie pokazuje zbyt wiele. Widzimy bowiem na niej zaciemniony bok auta z perspektywy, która znacząco utrudnia określenie, jak ostatecznie wyglądać będzie RX czwartej generacji. Pokusiliśmy się jednak o drobne rozjaśnienie zdjęcia, dzięki czemu sylwetka auta staje się bardziej widoczna. Pojawia się jednak pytanie - czy to dalej będzie SUV? Ciężko jednoznacznie określić, a jeszcze ciężej wyobrazić sobie, by Lexus miał zrezygnować z największego auta w ofercie. Niewykluczone zatem, że design, w jakim rozwija się RX, idzie w stronę BMW X6 czy Mercedesa GLE.

Więcej informacji udostępnionych będzie przez producenta prawdopodobnie w dniu premiery, 1 kwietnia. Wtedy też jasnym stanie się, z czym faktycznie mamy do czynienia - z klasycznym SUV-em, czy z jego sportową odmianą. Miejmy tylko nadzieję, że obędzie bez primaaprilisowych żartów.

Co ciekawe, nie jest to jedyna z nowości Lexusa, jakie ostatnio wypłynęły. Na rynku pojawił się bowiem dopiero Lexus RC F, a zapowiedziany został GS F. No i ten nieszczęsny LF-SA, którego mogliśmy zobaczyć w Genewie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=aspGI20uwrI